Na sociální sítí Kauflandu se objevila zvláštní nabídka. Obchodní řetězec láká na vyzkoušení Milošovy první volby, kterou je zlevněný puding. Příspěvek se objevil měsíc poté, co premiér Andrej Babiš (ANO) po návštěvě zámku v Lánech prozradil, že prezident Zeman „stále jí ten puding“. Podle řetězce se jedná o spontánní facebookový post.

„Sedm dní naší akční nabídky se chýlí ke konci! Využijte poslední dva dny k vyzkoušení Milošovy první volby a připravte si puding s láskou a respektem,“ objevilo se v pondělí na facebookové stránce Kauflandu. 

Obchodní řetězec post na sociální síti zveřejnil zhruba měsíc od projevu předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) u zámku v Lánech, kde se setkal s Milošem Zemanem. Po jednání pak novinářům prozradil, že si s prezidentem často povídají i o svých soukromých životech.

„Samozřejmě se vždycky bavíme i soukromě. Bavili jsme se o tom, jak se mu daří. Stále jí ten pudink a má rozečtené čtyři knížky. Já jsem si také stěžoval, že jsem přibral,“ řekl koncem března Babiš. V reakci na premiérova slova se tehdy na internetu objevilo mnoho vtípků na adresu Miloše Zemana.

Podle Kauflandu se jedná o spontánní facebookový post. „Vznikl pouze v souvislosti s naší dlouhodobou kampaní Moje první volba, jež tvoří jednu z linek naší komunikace již více než rok. Její nosnou myšlenkou je fakt, že ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně a snažíme se vyjít vstříc jeho preferencím a přáním,“ odpověděla webu yookee.cz mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Podle ní dostal obchodní řetězec na příspěvek spoustu pozitivních reakcí. Zda jde ale opravdu o vtípek na účet Miloše Zemana, však nepotvrdila. Lidé v komentářích ale mají jasno.