O městské hotely je po dvouleté pauze způsobené pandemií koronaviru opět velký zájem. Potvrzuje to například společnost OREA Hotels & Resort, která hlásí za květen a červen letošního roku téměř devadesátiprocentní obsazenost. O letních prázdninách dokonce řada hotelů pozoruje vyšší poptávku než v letech před příchodem onemocnění covid-19. Podle provozovatelů se také změnilo chování hostů. Lidé nyní údajně neplánují pouze jednu dlouhou dovolenou, ale preferují více kratších pobytů.

V květnu a červnu letošního roku zaznamenali hoteliéři ze sítě OREA Hotels & Resort velkou poptávku po městských hotelech v Praze a Brně, kde se obsazenost pohybovala okolo 90 procent. O něco slabší byl zájem o horské resorty s obsazeností okolo 70 procent.

„Poslední měsíce naznačují, že se vracíme k poptávce z roku 2019 i předpandemickým rokům obecně. Výjimkou je menší zájem o lázeňské hotely, kde je ten návrat pomalejší, což je způsobené tím, že poptávka po lázních v minulých dvou letech prakticky neexistovala. Výsledky z června a výhled na prázdniny však naznačují, že i SPA segment čekají v blízké budoucnosti dobré časy,“ říká ředitel obchodní strategie hotelové sítě OREA Hotels & Resorts Jiří Fontana.

Při plánování letních dovolených si hoteliéři podle něj všímají změn v nákupním chování hostů. „Poptávka po letních dovolených zatím směřuje k obsazenosti okolo 90 %. Oproti posledním dvěma rokům se ale zkracuje délka pobytu. Je to dáno větší možností cestovat do zahraničí. Hosté si většinou rezervují přes léto dva pobyty. Jeden v zahraničí, druhý v České republice,“ vysvětluje změnu trendu Fontana.