Neobvyklý zvyk má třiadvacetiletá Georgia Schofieldová z města Hartlepool v severovýchodní Anglii. Každý rok totiž sklízí vánoční výzdobu už 25. prosince. Vše, co připomíná svátky, musí u nich doma zmizet kvůli narozeninám malé dcerky. Maminka se tím pochlubila na sociální síti TikTok.

Vánoce tak u nich v rodině končí 25. prosince ve 23 hodin. Do té doby musí maminka odstrojit vánoční stromeček, schovat všechny dekorace a zahladit všechny stopy po svátcích.

„Když má vaše dcera narozeniny 26. prosince, je čas připravit narozeninovou výzdobu,“ popsala Georgia ve videu na sociální síti. V něm ukázala, jak zdobí dům, připravuje dort pro malou oslavenkyni a fouká balónky. Video dosud vidělo více než 2,6 milionu lidí a mnozí z nich mladou maminku chválí za její úžasné úsilí.

@bruh.georgia

Time to get on with the birthday decorating 😬 #schofieldfamily

♬ 100 Ways – Jackson Wang

„Líbí se mi to. Myslím si, že je opravdu rozumné, abyste ukončili vánoční svátky a začala slavit narozeniny své dcerky,“ napsal pod video jeden z uživatelů sociální sítě. „Je krásné, že narozeniny dcerky jsou o ní a ne o Vánocích,“ doplnil další z nich. „Mohli jste ozdobit stromeček narozeninovými ozdobami,“ zavtipkoval jiný z komentujících.

Ne všichni však s pochvalnými komentáři souhlasí. Podle mnohých by měla maminka nechat nazdobený i vánoční stromeček. „Vánoce a narozeniny má jen krátce po sobě. Je to naše rodinná tradice uklidit stromeček a připravit ve na narozeniny,“ uzavřela Georgia