Na první pohled dobrý skutek se mladé ženě vrátil jako bumerang. Své spolubydlící totiž jako výraz díků uvařila veganskou snídani. O pravém obsahu jídla pomlčela, a to se jí stalo osudným. Stávající nájemnice totiž skončila v nemocnici s těžkou alergickou reakcí.

O svém neuvěřitelném příběhu informovala uživatelka na sociální síti Reddit. Příběh nakonec se šťastným koncem se odehrál před několika lety. „Bylo mi asi dvacet a byla jsem na výšce. Žila jsem se dvěma nejlepšími kamarádkami. Jedna z nich se ale stěhovala ke svému příteli,“ vysvětlila, proč hledala novou spolubydlící.

Takhle jsem poznala Erin. Než se nastěhovala, řekla mi, že je vegetariánka, ale že ji nebude vadit, když ostatní spolubydlící ne,“ uvedla Erin. Nová nájemkyně se k nim nastěhovala měsíc na to.

První ráno po nastěhování nachystala svým spolubydlícím snídani. To Erin s její kamarádkou překvapilo. O nic takového ji nežádaly, prý ale pro ně chtěla udělat něco pěkného.

Udělala palačinky, smaženou slaninu a bramborové placky. Na pár věcí jsem smrtelně alergická,“ vysvětlila žena. „Takže jsem se ji hned zeptala, co je v tom jídle, ale nezmínila jsem své alergie,“ řekla původní nájemnice, podle které to byla velká chyba. „Vyjmenovala všechny ingredience a já v nich nenašla nic, na co bych byla alergická. Řekla mi, že to je obyčejná slanina.“

A tak se dala do jídla, jenže jí to chutnalo nějak zvláštně. Když ochutnala slaninu, věděla, že je něco špatně. „Tadá. Vsadím se, že chutná úplně přesně jako maso,“ zajásala Erin.

Alergička tak začala zuřit a Erin vysvětlila, že je silně alergická na sóju. Jenže to už upadala do anafylaktického šoku – sevření hrdla a šoku. Její kamarádka ji tak zavolala záchranku, v nemocnici pak strávila dva dny. „Vzhledem k americkému zdravotnictví, sanitka a nocleh v nemocnici mě vyšel na pořádnou pálku peněz. Peněz, které jsem neměla,“ vysvětlila.

Mezitím podala žalobu. Manipulace s potravinami je totiž ve Spojených státech trestný čin. „Měla jsem ale štěstí. Kamarádka si snídani natáčela, aby ji pak dala na Instagram, takže celou situaci zaznamenala,“ dodala mladá žena.

U soudu se pak Erin přiznala k „nízkému stupni zločinu.“ Neodsoudili ji k odnětí svobody, ale k veřejně prospěšným pracím. Když Erin soud uznal vinnou, zažalovala ji už bývalá spolubydlící znova, tentokrát o nemocniční výdaje – i tuhle při žena vyhrála.

Do kauzy strčila prsty i vysoká škola, na které dívky studovaly. Erin bylo zrušeno stipendium, a tak své studium musela ukončit. Navíc se musela zadlužit, aby zaplatila zdravotní výdaje. „Před několika dny jsem ji viděla na Facebooku, stále na tom není dobře. Myslím, že obvinění ze zločinu to člověku velmi ztíží, bez ohledu na to, jak malý byl,“ dodala žena.

Uživatelům sociální sítě však nakonec položila dotaz. „Vím, že ta špatná byla ona, když mi lhala o jídle. Chtěla bych ale vědět, jestli jsem špatná já, za to, co jsem jí následně způsobila. Jenom proto, že použila špatné potraviny, když chtěla udělat něco hezkého,“ reagovala žena.

Svůj příspěvek totiž vložila do skupiny Am I the Asshole? – čili Jsem já ten kretén? Ti se na ni vrhli s negativními komentáři, které žena neustála. Svůj účet na Redditu tak raději úplně smazala.