Nedávná slova prezidenta Miloše Zemana o hladových umělcích inspirovala Bageterii Boulevard. Do své nabídky zařazuje speciální bagetu s názvem Hladový umělec, která je určena pro ty, kterým není lhostejný osud kultury v Česku. Z každé takové prodané bagety poputuje 10 korun na podporu divadlům, která musela kvůli vládním restrikcím zavřít.

Umělci vytvořili svá nejkrásnější díla tehdy, když byli hladoví,“ řekl v nedávném rozhovoru pro iDnes.cz prezident Miloš Zeman. V reakci na tato slova zařazuje známý řetězec rychlého občerstvení Bageterie Boulevard do své nabídky speciální bagetu. Tu pojmenovala Hladový umělec. Kromě pečiva obsahuje už jen máslo a sýr a vyjde na 59 korun. Desetikorunu pak řetězec věnuje divadlům, se kterými dlouhodobě spolupracuje. 

Někdo mazaný prohlásil, že umělci vytvořili svá nejkrásnější díla hladoví. Tak jsme dali pár zkoušek a posíláme na scénu speciální bagetu. Jednoduchou, ale moc dobrou. My v podhradí totiž hladové umění nebaštíme. Myslíme na ty, kdo se v této těžké době uměním živí. A zdravíme široké publikum, ochutnejte v premiéře Hladového umělce, podpoříte tím divadlo, láká Bageterie Boulevard. 

Akce má podle marketingové manažerky Martiny Hájkové za účel pomoci divadlům, která, na rozdíl od restaurací, nemohou pokračovat v provozu alespoň přes prodejní okénko. „Rozhodli  jsme se rychle zavést novou limitovanou edici bagety a touto formou alespoň trochu pomoci české kulturní scéně, o které si, narozdíl od jiných, myslíme, že si pomoc zasluhuje,“ vysvětluje Hájková.

Bageta je k dispozici na všech 45 pobočkách Bageterie Boulevard. Objednat si Hladového umělce můžete také z pohodlí domova, a to pomocí rozvozové služby BBdomu.cz.