Mimořádně vzácná kartička slavného fotbalisty Cristiana Ronalda, na které útočník debutuje za klub Sporting Lisabon, se na americké aukci prodala za neuvěřitelných 80 tisíc dolarů, což je v přepočtu téměř 1,7 milionu korun. Stejných exemplářů by přitom ve světě mělo být zhruba dvacet. Informoval o tom web Daily Mail.

Na vydražené kartičce, kterou se původnímu majiteli podařilo od svého vzniku v sezóně 2002/2003 uchovat bez jediné vady na kráse, je zachycen mladý Ronaldo s přísným výrazem před svým debutem za portugalský klub. Italská společnost Panini jich původně vyrobila obrovské množství, v současnosti je jich na světě už pouze 200. Jen něco přes 20 z nich je však v perfektních stavu.

Vzácnost těchto kartiček pravděpodobně zvýšila jejich hodnotu na závratnou sumu. Ještě v minulém roce byla přitom oceňována pouze asi na 115 tisíc korun.

Sběratelé v aukční síni Goldin z New Jersey ve Spojených státech si však z ohromného nárůstu ceny těžkou hlavu nedělali. Jeden šťastlivec po nedělním dražebním šílenství proto odešel s Ronaldovou kartičkou v ruce.

Jedním z důvodů, proč američtí zájemci chtěli vytouženou kartu získat, je skutečnost, že byla původně vyrobena pouze pro portugalský trh.

„V průběhu let se zachovalo mnoho exemplářů této karty, někteří lidé je vyhazovali nebo pálili. Jde o jednu z dvaadvaceti existujících kopií, kterým společnost PSA udělila hodnocení Gem Mint 10, což znamená, že je prakticky bezchybná,“ prozradil ředitel aukční síně Jamie Salt.