K otřesnému případu z roku 2019 se vrátil soud v Británii. Tehdy čerstvě 18letá matka nechala doma 20měsíční dcerku Asiahu a vyrazila oslavovat své narozeniny. Když se vrátila, holčička byla mrtvá.

Párty s kamarády byla pro mladou Verphy Kudiovou nejspíš lákavější než starost o dceru, která ji potřebovala. V prosinci roku 2019 se rozhodla oslavit své 18. narozeniny a z Brightonu, kde s dcerou bydlela v jednom ze sociálních bytů, odjela na tah do Londýna a odtud do měst Coventry a Solihull, která jsou od Brightonu vzdálená více než 250 kilometrů. Píše o tom britský Mirror.

Když se po bezmála týdenním mejdanu vrátila domů, našla malou dcerku mrtvou, podle vyšetřování zemřela hlady. U soudu se později ukázalo, že to nebylo poprvé, kdy matka nechala dítě doma samotné. Před tragédií se to stalo celkem jedenáctkrát. Mladá žena u soudu nakonec svou vinu přiznala.

Poprvé zůstala malá Asiah bez dozoru v polovině října. Tehdy to zjistil personál sociálního zařízení, kde žena žila, a snažil se jí domluvit – bohužel bezvýsledně. V sedmi případech bylo podle vyšetřovatelů zanedbání péče zvláště závažné. Soud bude pokračovat koncem května.