Je to již více než měsíc, co americká televize CBS odvysílala tak očekávaný rozhovor moderátorky Oprah Winfreyové s princem Harrym a jeho ženou Meghan. Winfreyová přiznala, že byla v šoku z toho, kam až samotná vévodkyně ze Sussexu v rozhovoru zašla.

V pořadu s Nancy O’Dellovou dala Winfreyová najevo, že byla doslova ohromena tím, jak vévodkyně Meghan obvinila britskou královskou rodinu z rasismu.

Ano, překvapilo mě to. Překvapilo mě to množství… doslova se z toho stalo meme. Co? A já na to: Co? Opravdu chcete zajít až tam?“ komentovala Oprah. „Ten důvod, proč to byl tak silný rozhovor… je, že byli ochotní být stejně otevření, zranitelní,“ vysvětlila slavná moderátorka.

Meghan totiž v osudném rozhovoru uvedla, že se královská rodina bála tmavé pleti jejího – tehdy ještě nenarozeného – syna Archieho. Odmítla ale komentovat, kdo s takovými názory vůbec přišel. Princ Harry později dodal, že to nebyla ani jeho babička, královna Alžběta II., ani jeho děda, dnes již zesnulý princ Filip.

Známá moderátorka také prozradila, že před samotným rozhovorem psala slavnému páru textovku o tom, jak je pro ni důležitý záměr onoho osudného interview. „Řekněte mi, jaký je váš záměr, abychom mohli být v souladu s tím, co chceme my,“ napsala prý ve zprávě.

„Naším společným cílem byla pravda,“ vysvětlila Winfreyová. „Chtěli, abychom jim umožnili odvyprávět svůj příběh, a to takovým způsobem, který by jim umožnoval být co nejpravdivější,“ doplnila.

Poté, co dotočili skoro tři a půl hodiny dlouhý rozhovor, se údajně Oprah snažila zabránit tomu, aby cokoli mohlo být vytrženo z kontextu. Varovala proto svůj tým, aby před odvysíláním nezveřejňovali pouze části rozhovoru.