I přesto, že to za okny ještě nevypadá, jaro se rychle blíží. Letos oficiálně dorazí v sobotu 20. března, tedy v den, na který připadá jarní rovnodennost. Meteorologové z AccuWeather už proto přišli s prognózou, jaké nás v jarních měsících čeká počasí.

Podle dlouhodobé předpovědi budou v Evropě regiony, ve kterých se brzy objeví teplé jaro. V jiných částech nejstaršího kontinentu si naopak lidé budou muset počkat trochu déle, tvrdí meteorologové z AccuWeather.

Východní a střední Evropu čeká rychlejší nástup jarního počasí s nadprůměrnými teplotami. Pokud by se předpověď splnila, lidé v Česku by se mohli těšit na teplé jaro jen částečně. Týkalo by se to totiž jen obyvatel Moravy a Slezska.

To však neznamená, že od března budou teploty jen stoupat. Střední a východní Evropa může i začátkem jara čelit několika záchvěvům chladného počasí, které by však mělo trvat jen pár dní.

Jaro se pak podle předpovědi meteorologů opozdí v západní Evropě. Konkrétně jde o Velkou Británii, území od Francie po jižní Skandinávii, přes Německo, západní Polsko a právě západ České republiky. V těchto oblastech by měly nízké teploty převažovat do konce března, výrazněji pak budou stoupat až v druhé polovině dubna a začátkem května.

V Itálii a na západním Balkáně se očekává nárůst srážek a bouřek, a to už od konce března. Intenzivní deště by mohly zvýšit riziko povodní už brzy na jaře. Turbulentní model brzkého jara bude i na Pyrenejském poloostrově. Deštivé počasí však může být pro Španělsko kvůli dlouho trvajícímu suchu i prospěšné. Předpovědi naznačují, že teploty ve Španělsku a Portugalsku budou výrazně nad normálem.