Téměř jako zázrak působí příběh devětatřicetileté maminky z anglického města Trowbridge. Na tom, že se jí narodila dvojčata, by nebylo nic tak divného. K jejich početí však došlo s odstupem tří týdnů. 

Rebecca Robertsová skutečně otěhotněla s dcerkou Rosalie pouze tři týdny poté, co už pod srdcem nosila syna Noaha, informoval britský deník Daily Mail. Jde o poměrně vzácný jev, ale může se stát, že v těle těhotné ženy dojde s odstupem několika dní či týdnů k druhému oplodnění. Tato událost se nazývá superfetace a může k ní výjimečně dojít při zpožděném usazení prvního embrya v děloze.

Informace o tom, že čeká dvojčata, Rebeccu šokovala. Návštěvy gynekologa v prvních dvou týdnech totiž nenaznačovaly přítomnost druhého plodu. Třetí prohlídka u lékaře však odhalila, že ke čtrnáctileté dceři skutečně přibydou dva sourozenci. „Netušila jsem, že je možné znovu otěhotnět, když už jsem těhotná,“ popsala překvapená maminka, která děti vychovává se svým třiačtyřicetiletým partnerem Rhysem.

Dvojčata se narodila loni v září císařským řezem ve 33. týdnu. Malá Rosalie měla totiž problémy s pupeční šňůrou. Zatímco Noah vážil dvě kila, jeho sestra měla jen málo přes jeden kilogram.

Děvčátko nakonec muselo zůstat v nemocnici o něco déle, rodiče si Rosalie přivezli domů až na Vánoce, tedy dva a půl měsíce po jejím bratrovi. Oběma dětem se však daří a rodina si naplno užívá společné chvíle.