Maminka začala zuřit poté, co její dcera donesla domů celou svačinu, kterou jí ráno nabalila do školy. Na vině však nebyla dívka, ale její učitel. Ten totiž nebyl spokojen s výběrem potravin, a proto žačce svačinu sníst zakázal. Matka chování vyučujícího nechápe.

Celý příběh začal tím, že žena z Austrálie zapomněla své dcerce objednat oběd ve školní jídelně. Proto jí do školy musela nabalit jídlo, které vydrží po celý den. Podle matky tak s sebou dostala třeba jogurt, sýrové křupky nebo ovoce, tvrdí deník The Sun.

Obsah svačiny se ale zřejmě nepozdával učiteli, který dívence jídlo zakázal. „Když jsem vyzvedla svou dceru ve škole a zeptala se, jak se měla, připomněla mi, že jsem jí zapomněla objednat jídlo ze školní jídelny,“ popsala podle deníku matka.

„Řekla mi, že jedla jen banán. Bylo jí řečeno, že zbytek své svačiny jíst nemůže, protože jsou to sladkosti, které jsou zakázány,“ pokračuje dívčina matka. Byla na sebe naštvaná, že zapomněla své dceři objednat jídlo v jídelně, ale chování školy jí rozzuřilo. Žena si podle svých slov totiž není vědoma, že by porušila nějaká pravidla školy. Pokud vím, ve školním řádu není napsáno nic o tom, co by mělo nebo nemělo být obsahem svačiny,“ vysvětluje.

Později sice žena zjistila, že učitel dívce udělal sendvič, to však podle ní na celý den nestačilo. „Když jsme dorazili domů, viděla jsem, že má v tašce zbytky sendviče s pomazánkou,“ doplnila matka.

O svůj příběh se proto podělila na sociálních sítích, reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Rozhodně bych byla naštvaná! Chápu, že se některé školy snaží podporovat zdravé stravování, ale co to sakra bylo, že jí nechali hladovět,“ kroutí nechápavě hlavou jedna z diskutujících matek. „Úkolem učitele je učit. Není jejich prací, aby dětem říkali, co mohou a nemohou jíst,“ napsala další z žen.