Covidová opatření tvrdě dopadla také na umělce. Mnoho z nich proto žádalo stát o pomoc z covidových programů. Výjimkou nebyl ani zpěvák Michal David, kde si tak na své jméno přišel na více než 200 tisíci korun. Slavný hitmaker podle svých slov neudělal nic špatného.

Michal David prozradil, že na čerpání peněz z covidových programů nevidí nic špatného. „Nemohli jsme hrát, bylo to zákonem dané, nic špatného jsme neudělali. Já to mohu přiznat. Dostal jsem za celé dva roky 240 tisíc,“ řekl webu expres.cz.

Vládní opatření však pro něj likvidační nebyla. Sám přiznává, že měl dostatečný finanční polštář. Peníze od státu si proto prý nenechal.

„Tu částku jsem okamžitě poslal na charitu. Mám na to doklady, každý se mě na to může zeptat, kam to šlo. Takže já ty peníze nepoužil pro sebe, ale pro dobré účely, protože mi to přišlo lepší než je nechat státu,“ dodal známý zpěvák.

Podle smluv, které na svém webu zveřejnil Hlídač státu, získal Michal David z covidové podpory 209 471 korun. Sám tak přiznal vyšší částku.

Autor populárních hitů, však čerpal peníze ještě přes firmu Cleopatra Musical, kde figuruje společně s Oldřichem Lichtenbergem. Společnost si z kasy Ministerstva průmyslu a obchodu přišla na bezmála 8 milionů korun.