Populární seriál Devadesátky udělal z neznámého herce Kryštofa Bartoše (30) hvězdu. Před kamerou se už sice několikrát objevil, slávu mu přinesla až role kriminalisty Tomáše Kozáka. Boháče z něj ale seriál rozhodně neudělal. Na honorář si prý stěžovat nemůže, kvůli koronaviru však podle svých slov skončil na mizině.

Devadesátky se staly nejsledovanějším českým seriálem posledních osmnáct let. Uplynulých šest nedělních večerů si seriál nenechalo ujít průměrně 2,23 milionu diváků, což je téměř polovina všech, kteří měli v tu dobu zapnutou televizi.

Někdo by si proto mohl myslet, že si herci pořádně namastili kapsu. Představitel kriminalisty Tomáše Kozáka však webu expres.cz prozradil, že na tom není finančně zrovna nejlépe. Kryštof si sice na honorář za Devadesátky nestěžuje, seriál se však natáčel už před dvěma lety a kvůli epidemii koronaviru tak létaly peníze vzduchem.

Devadesátky (2022) – upoutávka | VIDEO: se souhlasem ČT

„Momentálně jsem na mizině. Ono to bylo zkomplikované tím covidem, já jsem odešel ne v zrovna ideální čas z angažmá v hradeckém divadle, myslel jsem si, že pandemie už skončila to léto po první vlně. Taky jsem byl v euforii z natáčení Devadesátek, říkal jsem si, že to zvládnu,“ přiznal webu expres.cz herec Kryštof Bartoš.

„Pak přišla ta dlouhatánská zimní vlna a najednou moje práce neexistovala. Seděl jsem doma, nevydělal ani korunu, ale dál jsem platil vysoký nájem v Praze, měl jsem další výdaje. Takže těch peněz velmi rychle ubývalo,“ popsal své finanční starosti. Na nějaký čas se proto musel vrátit do svého rodiště k mladšímu bratrovi, kde si podle svých slov našel brigádu jako zahradník.