Sehnat letní brigádu je letos těžší. Zájemců o přivýdělek v souvislosti s propouštěním kvůli pandemii koronaviru je totiž výrazně více než v minulém roce, naproti tomu firmy ze stejného důvodu nabízejí méně míst. Přesto ale ještě není pozdě se po brigádě porozhlédnout.

Zájem o letní brigády je v letošním roce enormní. Přivýdělek nehledají pouze studenti, ale také lidé, kteří kvůli koronavirové krizi přišli o zaměstnání. I přes velkou poptávku ale mzdy stagnují a jsou víceméně srovnatelné s loňským rokem. Jejich výše se liší podle regionu a pohybuje se přibližně mezi 80 a 200 korunami za hodinu. Nejvíc si vydělají lidé v Praze, naopak nejméně platí na východě republiky.

Oproti minulým letům méně pracovních místa nabízejí restaurace a bary, a to především kvůli nižšímu přílivu zahraničním turistů. Brigádníky oproti tomu shánějí ve skladech, obchodech nebo třeba na doručování zásilek.

Praha

V Praze a jejím okolí je velký zájem o skladníky, vydělat si mohou v průměru 150 korun za hodinu, pokud umíte s vysokozdvižným vozíkem, můžete si za stejnou dobu vydělat až 185 korun. Poptávka je také po administrativních pracovnících a asistentech v kancelářích, ti si mohou vydělat mezi 120 – 200 korunami. Lektoři jazyků nebo zájmových kroužků si za hodinu přijdou i na více než 300 korun.

Středočeský kraj

Skladníky, stejně jako lidi, kteří by chystali zboží, shánějí také ve středních Čechách. Vydělat si mohou kolem 170 korun za hodinu. Úklidem si přijdete na 130 korun, šikovní sběrači ovoce si pak mohou za den odnést až 2000 korun. Pokud prahnete po něčem netradičním, místo je také pro stájníka u koní za 1200 korun za den.

Ústecký kraj

Na Ústecku se uplatní doručovatelé novin a jiných zásilek nebo pracovníci za přepážkami pošt. Žádaní jsou také pracovníci ostrahy, kteří si vydělají v průměru 120 korun za hodinu.

Karlovarský kraj

Sehnat brigádu na Karlovarsku letos není vůbec jednoduché. Shánějí tady doručovatele zásilek nebo novin, místo najdou také recepční v hotelech, kuchaři nebo pracovníci ostrahy.

Plzeňský kraj

Doručovatele potřebují také v okolí Plzně, vydělají si tady kolem 130 korun na hodinu. Brigádníci ve výrobě si přijdou na 145 korun, pohodovější práce vrátného je pak ohodnocena 90 korunami. Práci také seženete v místním pivovaru.

Jihočeský kraj

Na jihu Čech je poptávka po pokladních, kterým platí kolem 145 korun za hodinu a lidech na úklid, kteří si za pár hodin měsíčně vydělají kolem dvou tisíc. V restauraci českobudějovického pivovaru si přijdete na 110 korun za hodinu, místní beachvolejbalový tým zase hledá pomocníky manažerů za 150 na hodinu.

Vysočina

Roznášet noviny nebo letáky můžete také na Jihlavsku, a to v průměru za 150 na hodinu. Úklidem si tady můžete vydělat kolem 110 korun za hodinu. V místních restauracích si číšníci vydělají 120 korun. Pokud se nestydíte, můžete si přivydělat jako moderátor kvízového večera, vyděláte si tak až 300 korun za hodinu.

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj nabízí skutečně pestrou nabídku brigád. Od pracovníků v call centrech a prodavačů, kteří začínají na 105 korunách za hodinu práce, přes uklízeče se 125 korunami, až po pracovníky ve výrobě a restauracích. Práci seženou také plavčíci za 100 korun nebo trenéři či fyzioterapeuti, kteří si vydělají za hodinu mezi 300 – 400 korunami.

Olomoucký kraj

Na Olomoucku je poptávka po úklidových pracovnících, kteří si mohou vydělat až 300 korun za hodinu, pracovníci ostrahy si pak přijdou na 100 korun. Na podobné peníze si přijdou také prodavači. Práci najdou i lektoři různých cizích jazyků.

Zlínský kraj

Úklidem si vyděláte také ve Zlínském kraji, a to kolem 100 korun za hodinu. Podobně si vydělají také servírky a číšníci. Pracovníci v dílně nebo svářeči si přijdou přibližně na 180 korun, mzdy vrátných pak začínají na 80 korunách.

Moravskoslezský kraj

Na Ostravsku je sháňka po číšnících, vydělají si kolem 110 korun, na podobné peníze si přijdou také prodavači nebo skladníci. Práci najdou i doručovatelé novin nebo letáků nebo pracovníci v rychlém občerstvení, a to za 130 korun na hodinu. Lektoři anglického jazyka si za stejnou dobu mohou vydělat i 350 korun.

Pardubický kraj

V Pardubickém kraji shání administrativní pracovníky, a to za 130 korun na hodinu. Zámečníci nebo svářeči si vydělají kolem 180 korun, strážní pak přes 100 korun. I tady najdou uplatnění doručovatelé novin nebo letáků.

Královéhradecký kraj

Na Královéhradecku shánějí recepční za 150 korun na hodinu, uplatnění najdou také administrativní pracovníci, kteří začínají na sto korunách. Poptávka je také po lidech do sadů, kde si lze vydělat až 2000 za den. Práci můžete sehnat také jako obsluha sauny, a to za 225 na hodinu.

Liberecký kraj

Zajímavé brigády nabízejí v Libereckém kraji, stát se můžete například detektivem, a to za 130 korun na hodinu, až 170 korun si pak můžete vydělat, pokud umíte maďarsky a nevadí vám administrativní práce. Pracovníci jsou tady potřeba také na sklizeň ovoce, kolem 110 korun tady pak nabízejí prodavačům.