Kdysi tohle místo opouštěly šťastné maminky se svými právě narozenými dětmi, dnes by klidně mohlo posloužit jako hororové kulisy kvalitního hollywoodského filmu. Řeč je o budově gynekologicko-porodnického oddělení ve slovenské Spišské Nové Vsi. Právě tam se vypravil urbexer David, který pro své fanoušky natočil video.

„Dnes se nacházím ve Spišské Nové Vsi a jdu se podívat na jeden rychlý rozbitý urbex, který v minulosti pravděpodobně byl porodnické oddělení. Tak se pojďme podívat, jak to tady vypadá,“ láká David diváky v úvodu videa.

Budoucí maminky se však nemusí obávat, že by rodily uprostřed kvetoucí plísně a místnosti bez oken. Budova se totiž od začátku roku 2006 nevyužívá, gynekologicko-porodnické oddělení se tehdy s personálem, pacientkami i vybavením přesunulo do novější nemocnice na okraji města.

Zastupitelé Košického kraje, který byl tehdy zřizovatelem nemocnice, následně rozhodli o prodeji budovy formou veřejné soutěže. Od té doby však uběhlo patnáct let a bývalá porodnice zůstává prázdná a stále chátrá.

Bývalé gynekologickou-porodnické oddělení se nachází v lukrativním centru města. Podle znaleckého posudku byla v době uzavření hodnota budovy 32 milionů slovenských korun, což bylo zhruba 24 milionů českých korun.