Doslova poklad našel instalatér, který opravoval záchod v kostele v texaském Lakewoodu, za uvolněnu mísou totiž objevil balík peněz. S radostnou zprávou se pochlubil v místní rozhlasové stanici, informoval web Today. Odkud bankovky pochází, zatím není jasné. Podle místních zdrojů však v roce 2004 došlo ve stejném kostele ke krádeži velkého množství peněz.

Kostel je pravidelným místem bohoslužeb, které tam slouží osmapadesátiletý pastor Joel Osteen. Místo se však nyní stalo známé díky obrovskému množství peněz, které zřejmě vypadly ze stěny do klína instalatéra. Když skrýš objevil, zavolal do texaské rozhlasové stanice The Bull, aby se podělil o svůj příběh.

„Sundal jsem záchodovou místu, dal jsem dolů nějakou izolaci a vypadlo asi pět stovek obálek. Kontaktoval jsem vedoucího údržby, který tam byl a vše jsem mu odevzdal,“ popsal instalatér moderátorovi Georgovi Lindseymu. Toaletu šel podle svých slov opravovat proto, že byla uvolněná od zdi.

Policejní oddělení v Houstonu dostalo informaci, že byla nalezena hotovost a šeky. Přesnou sumu objevených peněz však nezveřejnili. Církev s vyšetřováním záhadného objevu policistům pomáhá.

Moderátor byl údajně příběhem instalatéra unešený. V pořadu připomněl, že v roce 2014 došlo v kostele v Lakewoodu k velké krádeži, která se dodnes vyšetřuje. Tehdy se údajně ztratilo více než 600 tisíc dolarů, tedy více než 13 milionů korun. Zda případy souvisí, ale zatím není jasné.