Osud někdy dokáže být k lidem hodně krutý. Manželé z australského Perthu si během tří měsíců oba vyslechli zdrcující diagnózu – mají rakovinu ve 4. stadiu. Doma přitom mají dvě malé děti, které teď musí připravit na to, že se z nich brzy stanou sirotci.

Manželé Caitlin (39) a Adam Graveleyovi (38) společně vychovávají dvě děti – dvouletou Theu a teprve čtyřměsíční Fearn. Po porodu v říjnu loňského roku Caitlin trpěla bolestmi břicha, připisovala je ale předešlému těhotenství. Teprve kolonoskopie ukázala hrozivou pravdu – rakovina tlustého střeva ve 4. stadiu. Informuje o tom britský Daily Mail.

Podle lékařů v těle nádor rostl déle než rok a půl, kvůli těhotenství ale maminka bolest nepřipisovala ničemu jinému. Lékařům se podařilo nádor odoperovat, nyní žena dochází na chemoterapii. Kvůli léčbě musela přestat i kojit a s pomocí o děti pomáhá rodina a známí.

Když už se zdálo, že hůř být nemůže, zasáhla rodinu další rána – Adamovi lékaři v únoru diagnostikovali zákeřnou rakovinu slinivky, která už se také dostala do 4. stadia. Do té doby neměl žádné příznaky, k lékaři šel až ve chvíli, kdy začal pociťovat bolest v boku. To už se ale rakovina rozšířila do jater.

Také muž nastoupil léčbu, nádor je ale na takovém místě, že operace není možná. Naděje na úplné vyléčení ani u jednoho z nich podle lékařů neexistuje. Doufat tak mohou jen v to, že léčba jim život prodlouží alespoň o několik let.

Manžele zpráva šokovala o to víc, že se snaží žít zdravě, sportují a upřednostňují organické potraviny. Svým příběhem chtějí apelovat na ostatní, aby nezanedbávali pravidelné kontroly, protože rakovina může zničit život i mladým lidem.