Svatba je pro mnohé ten nejkrásnější den v životě, v lepším případě ji člověk zažije jen jednou. Brát by se měli lidé především z lásky, důvodem pro vdavky ale může být třeba nečekané těhotenství. Zcela jiný příběh se ale odehrál v anglickém Liverpoolu.

Dvacetiletý Owen Copland je skvělým příkladem toho, že se dá žít naplno i přes nepřízeň osudu. O příběhu univerzitního studenta, který si prochází snad tím nejhorším obdobím svého života, informoval britský deník Daily Mail.

Vše začalo v loňském roce, když se u Owena objevily silné bolesti hlavy. Kvůli přetíženému zdravotního systému v důsledku pandemie, se mladíkovi nedostalo dostatečné zdravotní péče. Teprve až při třetí návštěvě nemocnice loni v listopadu mu lékaři udělali CT vyšetření.

Tehdy se Owen dozvěděl, že má nádor na mozku – glioblastom čtvrtého stupně, tedy jednu z nejagresivnějších forem rakoviny. Krátce na to si prošel šestihodinovou operací, která mu měla zachránit život.

I přesto, že lékaři nádor odstranili, na začátku letošního března přišla špatná zpráva. Útvar v mozku nadále roste a Owenovi tak zbývá jen pár dní života. Glioblastom tlačí na jeho mozkový kmen a významně ovlivňuje schopnost srdce správně fungovat.

Svou o rok starší přítelkyni Sarah Jonesovou (21), se kterou chodil dva roky, proto požádal urychleně o ruku. „Když jsem přišel domů a uviděl svou přítelkyni, tak jsem řekl: Chci si tě vzít,“ prozradil deníku mladík. Sarah s nabídkou sňatku souhlasila.

Vzhledem k tomu, že bylo potřeba neztrácet čas, během pár dní uspořádali svatbu. „Byl to skvělý pocit vidět své přátele,“ dodal Owen, který je kvůli lockdownu neviděl celé měsíce.

Owenova rodina vytvořila facebookovou stránku, kde informují o jeho boji s vážnou nemocí. Zároveň zřídili sbírku, jejíž výtěžek jde na mladíkovu léčbu a náklady s ní spojené.