Pandemie koronaviru trápí svět už více než rok. Kvůli množství omezení lidem schází kontakt se svou rodinou, blízkými či přáteli. Podobně je na tom i mladík z indické Bombaje. V době zákazu vycházení položil policistům na sociální síti otázku, jak zákaz obejít, aby mohl vyrazit za svou přítelkyní.

Zoufalý dotaz položil policistům Ashwin Vinod z Bombaje na Twitteru. „Jakou nálepku mám použít, abych mohl jít ven a potkat se se svou přítelkyní? Chybí mi,“ napsal mladík v čase zákazu vycházení.

Narážel přitom na barevné nálepky pro automobily. Ty tamní policie rozdává, aby dokázala lépe kontrolovat provoz v ulicích v době lockdownu.

„Chápeme, že je to pro vás důležité, ale bohužel důvod nespadá do kategorie nezbytných nebo nouzových situací. Díky vzdálenosti se vaše srdce naplní láskou a navíc zůstanete zdravý,“ reagovala policie na Vinodův příspěvek.

Na uživatele sociální sítě odpověď mužů zákona zapůsobila. Lidé oceňovali i celkovou práci policistů, zejména rychlé a klidné odpovědi na množství otázek, které jim lidé pokládají. Jeden z diskutujících poděkoval za usilovnou práci. „Každý člověk má své potřeby. Jsme vděční za vaši službu. O Bombaj se staráte jako nikdo! Všichni zůstaňte v bezpečí a zdraví,“ vzkázal.

Indie se v současnosti potýká s největšími přírůstky nakažených koronavirem na světě. V zemi s 1,3 miliardy obyvateli, se od začátku pandemie nakazilo skoro 16,3 milionu lidí, z nichž 186 920 nákaze podlehlo, oznámila v pátek agentura Reuters s odvoláním na indické ministerstvo zdravotnictví. Jen za čtvrtek přibylo rekordních 332 730 nově potvrzených případů a také rekordní počet 2263 úmrtí spojených s covidem-19.