Teprve devatenáctiletý student se rozhodl, že bude sledovat soukromé letadlo Elona Muska. Jeho polohu následně sdílí na twitterovém účtu. Miliardář má obavy, že by tyto informace mohl někdo zneužít. Mladíkovi proto nabídl 5000 dolarů, tedy zhruba 100 tisíc korun, když účet odstraní. Informoval o tom web BusinessToday.

Šéf Tesly Elon Musk patří mezi nejbohatší muže planety. Není se proto čemu divit, že jeho život zajímá množství lidí. A to i studenta Jacka Sweeneyho, který na twitterovém účtu Elon Musk’s Jet zveřejňuje pohyb jeho letadla. Nejde však o žádný zločin, mladík pouze využívá veřejně dostupné údaje, které vyhodnocuje pomocí bota.

Musk po zjištění, že tyto informace jsou veřejně dostupné, poznamenal, že řízení letecké dopravy je primitivní. Zda to myslel vážně, nebo pouze žertoval, jasné není. Každopádně studenta, který účet s více než 230 tisíci sledujícími vytvořil, kontaktovat a požádal jej o smazání. Podle miliardáře totiž představuje bezpečností riziko.

Mladík samozřejmě souhlasil, dal si však jednu podmínku. „Ano, můžu. Ale bude to stát Model 3. Jen vtip, nebo?“ požadoval Jack v nadsázce jeden z modelů Muskovi automobilky Tesla.

Miliardář se obává zejména toho, že by ho pomocí těchto údajů mohl zastřelit nějaký cvok. I proto studentovi nabídl 5000 dolarů. „Je nějaká šance zvýšit to na 50 000 dolarů (1 milion korun, pozn. red.)? Byla by to velká podpora na vysoké škole a možná by mi to umožnilo pořídit si auto, třeba i Model 3,“ zareagoval na nabídku mladík. Musk měl údajně prohlásit, že to ještě zváží. Avšak studentovi zatím neodepsal.

Nejde přitom o jediný účet na sociální síti, který chlapec spravuje. Sleduje totiž letadla i dalších významných osobností, jako například Billa Gatese nebo Jeffa Bezose.