Na internetu už většina z nás jistě viděla kde co, mezi bizarní obsah se jistě zařadí i videa mladého Javiera. Ten ve svých příspěvcích tvrdí, že cestuje v čase a natočené záběry pořídil v budoucnosti.

Javier zveřejnil své první video na TikToku letos 13. února. Tvrdil o něm, že jej natočil v roce 2027. Podle údajného cestovatele v čase lidstvo už v této době nebude existovat, protože vyhyne, popsal magazín Newsweek. Důkazem mají být záběry vylidněného španělského města Valencie, kde zejí ulice prázdnotou. Pravdou však je, že video pořídil v době pandemie, kdy v mnoha zemích platí zákaz vycházení. Je tak pochopitelné, že jsou města prázdná.

@unicosobrevivienteAcabo de despertar en un hospital y no sé qué ha podido pasar. Hoy es 13 de febrero de 2027 y estoy solo en la ciudad.♬ Creepy, scary, horror, synth, tension – Sound Production Gin

Mladík od té doby videa zveřejňuje pravidelně, díky nim získal více než milion fanoušků. Společným znakem všech jeho příspěvků je absolutní absence lidí ve městech, ale zároveň fungující internetové připojení a elektrická energie.

Nejde ale o první případ, kdy někdo tvrdí, že dokáže cestovat v čase. Uživatel TikToku známý jako Messenger pravidelně zveřejňuje videa, ve kterých předpovídá budoucnost. Všechny tvrzení se však ukázaly jako nepravdivé.

@2029manBe ready. #beready #2029man #lenoxteam253 #greatcollapse #future #viral♬ original sound – The Messenger

Na začátku roku například hovořil o tom, že 6. ledna Kongres Spojených států odmítne rozhodnutí volebního kolegia o prezidentských volbách. „To povede k tomu, že Nancy Pelosiová bude 20. ledna jmenovaná prezidentkou,“ prohlásil. Všichni však víme, že prezidentem se nakonec stal Joe Biden. I přesto sleduje Messengera více než 600 tisíc uživatelů, kteří se u nich dobře baví.