Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku zastaví kvůli epidemii koronaviru od pondělí výrobu. Všechny své závody už uzavřela i mladoboleslavská Škodovka, stejně se zachová také TPCA.

Výroba má být od pondělí 23. března zastavena na dva týdny. S rozšiřováním viru COVID-19 po celém světě včetně České republiky postupně přijímáme přísná preventivní opatření v souladu s pokyny vlády ČR a dalších institucí. V rámci těchto kroků jsme se rozhodli dočasně pozastavit výrobu na dva týdny počínaje 23. březnem, potvrdil Deníku mluvčí automobilky Petr Barvík. Opětovné zahájení výroby je podle něj naplánováno na pondělí 6. dubna. Zaměstnanci budou doma se sedmdesáti procenty průměrného výdělku.

Tento krok realizujeme v situaci, kdy uzavření státních hranic v celé Evropě způsobilo logistické problémy jak pro naše zaměstnance, tak pro dodavatele a poptávka po automobilech klesá,“ doplnil Barvík.


Už ve středu ve 22:00 bla přerušena výroba také ve všech závodech automobilky Škoda auto. Doma tak zůstanou zaměstnanci ze závodů v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. Od příští středy se uzavřou brány také v kolínské automobilce Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA). Kromě tuzemských firem se zastavuje automobilová výroba i v sousedním Německu, kde zavírá koncern Volkswagen, Daimler i BMW.