Naprosto neuvěřitelné chování předvedl šestapadesátiletý muž, který si v pátek odpoledne přišel koupit chleba do cukrárny v pražských Nuslích. Když ho prodavačka upozornila, aby si nasadil respirátor, dostala ránu pěstí. Přes výlohu vše viděla svědkyně, která přivolala městské strážníky.

„V ulici V Horkách zastavila autohlídku máváním a voláním žena, která výlohou viděla, jak prodavačku cukrárny napadl muž v černé bundě. Strážníkům popsala jeho podobu s tím, že právě stojí u nedaleké prodejny,“ informovala mluvčí pražských strážníků Jiřina Ernestová.

Hlídka okamžitě vyrazila směrem k prodejně, kde na agresora skutečně narazila. Jeden ze strážníků s ním zůstal u služebního vozidla, druhý běžel do cukrárny.

„Společně s oznamovatelkou poskytli napadené ženě první pomoc. Byla silně rozrušená, stěžovala si na bolest hlavy a ve tváři měla podlitinu od úderu pěstí,“ popsala stav prodavačky mluvčí městské policie.

Než na místo dorazili státní policisté, agresivní muž strážníkům sdělil důvod útoku. Na prodavačku údajně zaútočil proto, že mu nechtěla prodat chleba a chtěla po něm, aby si nasadil respirátor. „Ženu si převzali do péče záchranáři, útočníka šetří státní policie,“ uzavřela Ernestová.