Chtěl být spisovatel, proto dal svému synovi jméno složené z prvních písmen abecedy. Tehdy ho však vůbec nenapadlo, jak mu v budoucnu zkomplikuje život. Když dvanáctiletý chlapec vypisoval formulář v očkovacím centru na jihu Sumatry, zdravotníci ho podezírali, že si z nich dělá srandu. V kolonce totiž byly vypsány první písmena abecedy, informoval web Indian Express s odkazem na indonéskou televizi Nusantara.

ABCDEF GHIJK Zuzu, to vyplnil chlapec z Jižní Sumatry v Indonésii do kolonky pro jméno. Pracovníkům očkovacího centra se to však nezdálo. Aby pravost jména ověřili, rozhodli se kontaktovat otce. Ten jim potvrdil, že takto skutečně svého syna pojmenoval.

Místní média šílené jméno natolik zaujalo, že se rozhodli zjistit, jak vzniklo. Tatínek mladého chlapce jim prozradil, že jeho snem bylo stát se spisovatelem. „Nápad přišel v době, kdy jsem chtěl být spisovatel. Doteď rád píšu,“ prozradil podle webu otec.

Stát se slavným autorem knih se však muži nikdy nepovedlo. Vysněné povolání však chtěl uctít alespoň symbolicky, a to tak, že pojmenoval svého prvorozeného syna jménem spjatým se psaním.

Muž chtěl dát i svým dalším potomkům jména složené z po sobě jdoucích písmen abecedy. Další děti se tak měly původně jmenovat NOPQ RSTUV a XYZ. Nakonec si to však naštěstí rozmyslel.

Krok tatínka tak jistě sourozenci prvního syna ocení. Ten sám přiznává, že byl nejprve ze svého neobvyklého jména v rozpacích. Spolužáci ve škole jej dokonce měli šikanovat. ABCDEF GHIJK Zuzu však nyní tvrdí, že je na své jméno hrdý.

Že jsou rodiče schopni pro své děti občas vybrat opravdu zvláštní jména, dokazují i celebrity. Například Elon Musk se zpěvačkou Grimes svého syna pojmenovali X Æ A-12. Herečka Gwyneth Paltrow zase pro dceru zvolila jméno světoznámé značky Apple. Některé země ale řekly dost a kreativním nápadům rodičů daly stopku.

Francouzská vláda se například rozhodla zakázat jméno Nutella poté, co rodiče museli přejmenovat svou dceru, protože se jí spolužáci ve škole posmívali. V zemi je zakázané také jméno Fraise, což v překladu znamená jahoda. To Francie zakázala proto, že podobně znějící slovo je použito ve francouzské slovní hříčce, jejíchž význam není zrovna slušný, popsal na začátku letošního roku web Bright Side.