Jen těžko uvěřitelný příběh se před lety odehrál v jednom z fitness center v Austrálii. Třiatřicetiletý Shane William Ryan hodil dvacetikilovou činku do obličeje nic netušícímu známému, který právě cvičil. Následně se snažil předstírat, že zakopl. Úmysl přiznal až u soudu, který ho nyní poslal za mříže.

Incident se odehrál v roce 2020 na předměstí australského Palmerstonu, informoval web Indy100. Ryan držel v ruce těžkou činku a když se přiblížil k oběti, začal předstírat, že zakopl a neuvěřitelnou silou mu ji vrazil do tváře. Muž následně zůstal ležet na zemi a v agónii si držel tvář, zatímco Ryan utíkal z místa pryč a křičel, že si poranil kotník.

Muž hodil známému do obličeje dvacetikilovou činku | VIDEO: Facebook

Nakonec se však vrátil a zavolal záchranku. Napadený muž skončil s frakturou lebky, velkou řeznou ránu na obočí a otokem obličeje. Kromě fyzických poranění má dodnes také psychické problémy, o kterých promluvil u následného soudu. Dvojice měla údajně mít mezi sebou přátelský vztah, je proto záhadou, co Ryana k útoku vedlo.

U soudu útočník trval na tom, že šlo o úplnou náhodu. Později však přiznal, že napadení bylo úmyslné. K odpornému činu se vyjádřil také soudce John Burns, který byl sám zmatený z myšlenkových pochodů obžalovaného.

„Oběť byla zranitelná, protože ležela na zádech a v rukou měla činky, se kterými cvičila. Proto nebyla schopná se chránit. Také neměla důvod uvěřit tomu, že na něj zaútočíte tak, jak jste to udělal,“ prohlásil na adresu Ryana soudce. „Neexistence zjevného motivu je znepokojující. Pokud je motiv trestného činu zřejmý, je možné posoudit pravděpodobnost, že pachatel opět čin spáchá,“ pokračoval.

„Není možné za žádných okolností určit, že to byl jen zkrat z vaší strany, když neexistuje zjevný motiv a vy zjevně nemáte v plánu svůj čin jakkoli objasnit,“ dodal Burns. Soud nakonec poslal Ryana na 19 měsíců za mříže.