Po tragické nehodě, při které tehdy devatenáctiletého mladíka srazilo auto, si nemohl vzpomenout na žádného člena rodiny ani na své zážitky z dětství. Vše po jedenácti letech změnila jediná písnička, kterou Thomas Leeds (30) slyšel při oslavě svých narozenin, informoval britský Daily Mail.

Když náhodně zahrála písnička The Whole of the Moon od skupiny The Waterboys z roku 1985, Thomasovi se najednou vynořila řada vzpomínek, na které si roky nepamatoval.

Muž byl po nehodě, která se stala v Londýně při přecházení cesty, vážně zraněn. Pád na zem a následný úder do hlavy měl fatální následky. V nemocnici mu diagnostikovali krevní sraženi na mozku. Musel podstoupit operaci, po které ztratil paměť a projevila se u něj epilepsie.

Thomas se podle jeho rodiny po úraze změnil. Ze zdrženlivého a stydlivého chlapce se stal společenský extrovert. Lékaři u něj navíc odhalili nemoc s názvem prosopagnosie známou také jako obličejová slepota.

Posted by Thomas Leeds on Tuesday, October 8, 2019

Jde o neurologickou poruchu, při které pacient není schopen rozpoznat tváře. Podle závažnosti onemocnění někteří vidí alespoň nějaké rozdíly ve tvářích ostatních, pozná své blízké nebo si naopak nepamatuje žádný obličej.

Thomas přiznal, že má lepší a horší dny. Někdy má dokonce problém poznat tváře svých dcer na dětském hřišti. I přes radikální změnu v životě se z něj stal manžel, otec a spisovatel. Vždy, když se mu vynoří nová vzpomínka, nakreslí ji, aby obrázek mohl ukázat rodině a ujistil se, že je skutečná.