Obrovský šok čekal na muže z ruského města Stavropol. Krátce po porodu jemu a jeho ženě měla zemřít dvojčátka, na pohřbu ale zjistil, že v rakvích místo dětí leží obyčejné panenky.

Třiatřicetiletý Daud Daudov se devět měsíců těšil na to, až si z porodnice domů přiveze dvě malá miminka. Ta se měla narodit v noci z 2. na 3. února, o den později se ale podle vyjádření otce měl jejich stav rapidně zhoršit a obě děti zemřely na krvácení do mozku. Během pohřbu pak přišla další rána – v rakvích ležely panenky oblečené do dětských šatů. Informuje o tom web Moskva 24.

Muž se po děsivém zjištění obrátil na policii, myslel si totiž, že děti někdo v porodnici ukradl. Podle jeho slov k záměně dětí za panenky mělo dojít ve chvíli, kdy se sestra nabídla, že děti vykoupe. Tamní ministerstvo vnitra ale po prošetření případu došlo k závěru, že k záměně dojít nemohlo. Daudodva manželka totiž v porodnici nikdy nebyla.

Zkontrolovali jsme všechny záznamy, žena v nemocnici nikdy nebyla. Dokazují to i nahrávky z bezpečnostních kamer,“ vysvětlil guvernér Stavropolského kraje Vladimir Vladimirov. Navíc upozornil na to, že na oddělení se ještě nikdy dvojčata nenarodila.

Po takových důkazech musela jít Daudova manželka s pravdou ven – ukázalo se totiž, že těhotenství jen předstírala. Loni v létě si prý myslela, že je těhotná, a ještě než jí to potvrdil doktor, svěřila se s radostnou novinkou manželovi. Když se pak dozvěděla, že šlo o planý poplach, nechtěla manžela zklamat a celých devět měsíců mu tvrdila, že čeká dvojčata.

Byl tak šťastný, nemohla jsem mu říct, že to není pravda. Oklamala jsem celou rodinu,“ přiznala žena. Týden před porodem si pronajala byt, argumentovala tím, že chce kvůli situaci s koronavirem být v izolaci. V té době koupila panenky, oblékla je do dětských šatů a předstírala, že jsou živé. Kromě výčitek svědomí jí teď hrozí i trest, bude se muset zpovídat z křivé výpovědi a klamání úřadů. Ve vzduchu visí také žaloba od porodnice za poškození dobrého jména.