Pořádný trapas se v úterý stal právníkovi Rodu Pontonovi při virtuálním přelíčení u texaského soudu. Omylem měl zapnutý filtr, který ho ze seriózního advokáta proměnil ve vystrašenou kočku.

Období koronaviru přimělo mnohé lidi pracovat z domova a tato zkušenost se nevyhnula ani právníkům. Jenže zatímco jedni si na online způsob komunikace rychle zvykli, jiní s ním stále bojují. Podobně jako advokát Ron Ponton, kterého pořádně pozlobila aplikace Zoom, která slouží pro videokonference.

Když se totiž v úterý připojil na jednání vedené soudcem Royem B. Fergusonem, místo jeho obličeje se na obrazovce objevila bílá kočka. Zvláštní moment přerušil až sám soudce, když kočku mile pozdravil. To už se ale právník i jeho asistent zoufale snažili filtr, který člověka promění v mazlíka, vypnout.

Protože Ponton nechtěl jednání zbytečně zdržovat, snažil se ostatní účastníky ujistit, že je vše v pořádku. „Jsem tady a živý. Nejsem kočka,“ uklidňoval všechny přítomné. Ti se naštěstí zachovali velmi profesionálně a bez nějakého výsměchu krok po kroku kolegovi vysvětlili, jak se roztomilého filtru zbavit.

I když se nehodu podařilo během chvíle napravit, video se okamžitě stalo hitem internetu. „Když dcera používala počítač přede mnou, zapnula kočičí filtr a ten tam zůstal. Já ani nevím, že nějaká taková funkce existuje,“ vysvětlil Ponton pro CNN. Nejvíc ho prý rozhodilo, že výraz kočky přesně odpovídal výrazu jeho tváře při zoufalé snaze filtr vypnout.

Pontona nejdřív naštvalo, že se video začalo neuvěřitelnou rychlostí šířit po internetu, když si ale přečetl komentáře lidí, byl za to rád. Mnozí totiž přiznali, že tak od srdce se už dlouho nezasmáli. „Po těch těžkých měsících, které máme za sebou, si všichni zasloužíme trochu humoru,“ uzavřel.