Traumatický zážitek má za sebou 76letá žena ze San Francisca. Přímo na ulici ji bez jakéhokoli důvodu napadl neznámý muž. Nakonec to ale byl on, koho museli odvézt na nosítkách, stařenka sebrala všechnu odvahu a ubránila se.

Ve Spojených státech v posledních dnech řeší stále více útoků na obyvatele asijského původu. Podobný zážitek má i 76letá Xiao Zhen Xie, kterou ve středu napadl na ulici 39letý muž, informoval Daily Mail. Žena podle vlastních slov stála na křižovatce v ulici Market Street, když k ní útočník přišel a bez varování ji udeřil pěstí do obličeje.

Nejspíš si myslel, že si na křehkou dámu může dovolovat, to se ale přepočítal. Seniorka se rychle vzpamatovala, popadla dřevěné prkno, které na ulici viděla, a začala do agresora hlava nehlava bušit. Její obrana byla tak účinná, že muže museli odvézt záchranáři na nosítkách, utrpěl totiž zranění v obličeji.

Nahromaděný vztek a trauma ženu neopustily ani ve chvíli, kdy už útočníka odváželi. S prknem v ruce se vrhala k nosítkům a křičela: „Ty jeden pobudo, proč mě šikanuješ?“ Nakonec i ona musela s poraněným okem a zápěstím do nemocnice. Muže zatkla policie a viní ho ještě z dalšího útoku proti muži asijského původu.