Pandemie koronaviru trápí Česko už více než rok a nepochybně ovlivnila život mnoha lidí. Těm, kteří přišli o někoho blízkého nebo se dostali do vážné situace, se rozhodla pomoci nezisková organizace Charita. Vyhlásila sbírku s názvem Naděje se vrátí, do které se zapojil také známý zpěvák David Deyl.

Cílem sbírky je získat peníze na pomoc rodinám, které v souvislosti s pandemií přišly o živitele nebo je současná situace zasáhla zdravotně či sociálně. „Peníze půjdou na podporu projektů zaměřených na pomoc těmto lidem a do zdravotních a sociálních služeb. V neposlední řadě chce projekt posluchače a diváky povzbudit a dodat jim tolik potřebnou naději,“ vysvětluje mluvčí Charity Jan Oulík.

Onemocnění covid-19 si vyžádalo po celém světě 2,5 milionu obětí, z toho téměř 30 tisíc v České republice. Nemoci nejčastěji podlehli senioři a lidé s chronickým onemocněním, ale také mámy a tátové od rodin v produktivním věku.

„Od loňského jara pomáháme lidem, kteří se kvůli pandemii nemoci covid-19 dostali do těžké životní situace. Zvláště chudým lidem a těm, kterým hrozí sociální propad a společenské vyloučení, samoživitelkám a samoživitelům,“ popsal ředitel Charity Lukáš Curylo.

Projekt podpořil písní Naděje se vrátí známý zpěvák David Deyl, příjmy z ní budou použity ve sbírce. Videoklip k písni měl premiéru v neděli 16. května v 18 hodin na YouTube kanálu Davida Deyla a webových stránkách projektu Naděje se vrátí.

„Vítám tuto iniciativu a věřím, že také píseň Naděje se vrátí přinese mnoha lidem radost a následně rodinám zasaženým pandemií konkrétní pomoc,“ doplnil Curylo.

Sbírku můžete podpořit i vy

Přispívat lze na účet 44665522/0800 u České spořitelny, variabilní symbol 987, a to bankovním převodem i kartou online. Dále je možno zaslat Dárcovskou SMS ve tvaru DMS NSV 30, DMS NSV 60 nebo DMS NSV 90 na číslo 87 777.

Charita Česká republika je největší poskytovatel zdravotních i sociálních služeb v Česku. Ročně poskytuje pomoc zhruba 170 tisícům lidí, zajišťuje zhruba třetinu domácí zdravotní péče a pětinu sociálních služeb v České republice. Významně se podílí na pomoci lidem postiženým nemocí covid-19.