Svůj vlastní eshop už v Česku spustilo několik obchodních řetězců. Nově se k nim přidává také síť prodejen potravin COOP, která chce přinést výhody pohodlného a bezpečného nakupování i lidem z menších měst a vesnic. Nová služba pod názvem E-COOP startuje v těchto dnech.

Služba lidem umožní nakoupit potraviny na internetu a vyzvednout si je v nejbližší prodejně. Do konce září plánuje COOP umožnit vyzvednutí nákupu v 500 prodejnách zejména na jižní a východní Moravě, Vysočině, západě Čech a ve středních, jižních a východních Čechách.

Z malé vesnické prodejny tak vytváříme pomocí e-shopu díky nabídnutým službám v podstatě velký supermarket,“ říká Pavel Březina, předseda představenstva skupiny COOP. Další prodejny pak budou přibývat v následujících týdnech a síť tak postupně získá celorepublikové pokrytí. Celkem má COOP síť 2500 prodejen.

Řetězec také plánuje zřídit u vybraných prodejen externí výdejní boxy s nepřetržitým provozem, které budou mít i vlastní chladící části pro čerstvé potraviny. Boxy umožní lidem přijít si pro vybrané potraviny i mimo provozní dobu prodejen. Postupně řetězec plánuje jejich rozšíření do dalších lokalit.

Nová on-line služba je reakcí COOPu na současný trend rostoucí obliby nakupování přes internet a to včetně základních potravin. „Lidem z menších míst jsme chtěli nabídnout plnohodnotný a bezpečný způsob nakupování, který dosud v regionech chyběl. V době s COVIDem jim odpadne zdlouhavé a nekomfortní dojíždění pro velké nákupy do větších míst,“ doplnil Březina s tím, že chtějí zároveň prostřednictvím e-shopu podpořit ekonomiku svých menších prodejen.

E-shop nyní při svém startu nabízí několik desítek tisíc položek zboží, kromě potravin jsou to i drogerie, potřeby pro domácnost nebo potraviny pro domácí mazlíčky. Seznam se ale má postupně rozšiřovat.