Zesnulý Miroslav Žbirka byl trojnásobným otcem, o jeho potomcích se toho však moc nevědělo. Nejstarší dcera Denisa (48) byla veřejnosti známá zejména ze stejnojmenné písničky, kterou slavný zpěvák napsal, když byla ještě malá. Žbirka má ještě mladší dceru Lindu (32) a syna Davida (27). Ten se jako jediný vydal v jeho šlépějích. Se smrtí svého tatínka se pochopitelně smiřuje jen velmi těžko, na sociální síti mu poslal srdceryvný vzkaz.

„Včera jsem přišel o otce. Nikdo mě v životě neinspiroval více než on. Skutečná legenda v každém významu tohoto slova. Nedokážu slovy popsat, jak moc mi bude chybět, vytvořil jsem proto playlist s některými z mých nejoblíbenějších otcových písní, které mi ho budou připomínat. Navždy tě budu milovat. Odpočívej v pokoji,“ napsal v angličtině ve čtvrtek na sociální síti David k fotografii svého tatínka. Podoba je neuvěřitelná, rozdíl je jen ve výšce, délce vlasů a chybějících brýlích.

Mladý Žbirka vystudoval filmovou a televizní produkci v Londýně, kde také žije. Od dětství hraje na bicí, v posledních letech začal také zpívat. Meky tak musel být na svého syna nepochybně hrdý. Snad ještě pyšnější musel být, když v roce 2019 vyrazil se skupinami Dope Lemon a Greta Van Fleet na turné po Austrálii.

Zpěvák Miroslav Žbirka se stal otcem ještě jako dvacetiletý mladík. Jemu a jeho první manželce Helze se narodila dívka Denisa. Ta se v dospělosti začala věnovat realitám a v roce 2009 přivedla Mekymu první vnouče Zaru Christine. Za manžela má někdejšího sportovce Petra Vrbického, jednoho z průkopníků slovenské skateboardové scény.

Denisa byla s otcem celý život v kontaktu a měli dobrý vztah. Stejně tak, jako měl zesnulý zpěvák se svou bývalou manželkou Helgou, která se po rozvodu odstěhovala do Spojených států.

Osudová láska vstoupila do života Miroslava Žbirky až s příchodem Kateřiny Niklasové (54). S dívkou z Prahy se v roce 1988 vzali a jako první se jim narodila dcera Linda, která dnes pracuje jako učitelka ve školce. Popularita jejího otce pro ní však byla vždy zřejmě přítěží. Na sociálních sítích proto vystupuje jako Linda Hofmanová, podobu se svým otcem ale rozhodně nezapře.