Populární americká komedie Sám doma neodmyslitelně patří ke každým Vánocům. Představitel malého Kevina McCallistera nyní šokoval své fanoušky, slavný herec Macaulay Culkin (41) totiž kromě tatínka na plný úvazek zvládá také roli modela.  

Macaulay Culkin se ukázal na módní přehlídce Love Parade, kterou v Hollywoodu zorganizovala známá značka Gucci. A v havajské košili a blyštivém saku mu to opravdu slušelo. Po letech problémů s alkoholem a drogami teď za svůj vzhled sklízí jednu pochvalu za druhou. „Vypadá zdravě a nádherně,“ okomentovala snímky z přehlídky jedna z fanynek. „Jsem tak šťastná, že je zdravý a šťastný!“ napsala na Instagramu jiná z dívek.

Dnes jednačtyřicetiletý herec se začal objevovat na obrazovce už ve čtyřech letech. Zahrál si v několika televizních reklamách a vystupoval v divadle. Na konci osmdesátých let se objevil ve filmu Rocket Gibraltar, slávu mu však přinesla až role Kevina v komedii Sám doma.

Následně si Culkin zahrál ještě v několika úspěšných filmech, brzy se však z hvězdy stala troska. Ve svých osmnácti letech se oženil s o rok mladší herečkou Rachel Miner, jejich vztah však skončil rozvodem. Svou kariéru nakonec utopil v alkoholu a drogách, má za sebou také několik nezodpovědných jízd autem pod vlivem.

Ve svých jednatřiceti letech se dostal téměř na dno. Živil se jako DJ v nočním klubu nebo vystupoval v hudební kapele, která však vůbec nebyla úspěšná. Na internetu tedy kolovaly fotografie, na kterých měl Culkin propadlé lícní kosti a nevypadal vůbec dobře.

Dnes se zdá, že všechny problémy jsou za ním. Podle svých slov pro magazín Esquire si hrál s ohněm. „Na druhou stranu jsem nikdy nebyl v léčeně na odvykání. Nikdy jsem se takhle nemusel očišťovat. Byly časy, kdy jsem se musel zachránit já sám,“ promluvil herec o své závislosti.

Culkinovi se letos v dubnu narodil syn Dakota, kterého má s třiatřicetiletou americkou herečkou a modelkou Brendou Songovou. Chlapec dostal jméno po hercově sestře, které zemřela při tragické autonehodě v roce 2008.