Titanic režiséra Jamese Camerona patří rozhodně mezi jeden z nejpopulárnějších filmů všech dob. Filmové zpracování známé námořní tragédie si svým příběhem jistě získalo srdce mnoha diváků. Herec Leonardo DiCaprio se role Jacka v oceňovaném snímku zhostil bravurně. Při natáčení však udělal jednu chybu, která ale nakonec ve filmu zůstala.

Asi každému z nás se někdy stalo, že se spletl. Jinak na tom pochopitelně nejsou ani herci při natáčení. Občas se však stane, že nepovedené záběry zaujmou režiséra tak, že se je rozhodne ve filmu nechat.

Jeden z takových momentů se objevil i ve slavném snímku Titanic. Je jím chvíle, kdy se Jack chystá namalovat půvabnou Rose v podání herečky Kate Winsletové. Scéna si však vyžadovala mnoho improvizace. Herec Leonardo DiCaprio totiž neuměl kreslit tak dobře, jako jeho postava ve filmu.

Ve scéně ho tak musel zastoupit samotný režisér James Cameron. I přesto však byla dvojice zkušených herců při natáčení velmi nervózní, a tak se Leonardo přeřekl. Postava Jacka měla Rose říct, aby si lehla na gauč. Nervozita ale udělala své a když viděl spoře oblečenou hereckou kolegyni, vypadlo z něj: „Běž na postel… na gauč“. Scéna však vypadala tak přirozeně, že ve filmu nakonec zůstala, připomíná deník Independent.

Legendární Titanic z roku 1997 získal rekordních jedenáct Oscarů, čtyři Zlaté glóby a cenu Grammy. Patří ale také mezi nejnákladnější snímky v historii. Avšak s celkovými celosvětovými tržbami ve výši 2,2 miliardy dolarů, tedy téměř 50 miliard korun, drží pozici třetího kasovně nejúspěšnějšího filmu všech dob.