Jistě znáte ten pocit, když se ráno ozve nepříjemný zvuk budíku a vy musíte vstávat do práce. Prodejce matrací hledá zaměstnance, který by nic takového zažívat nemusel. Firma totiž nabízí královský plat za obyčejný spánek. 

Doslova práci snů nabízí americká firma, která prodává matrace. Potenciálnímu zaměstnanci nabízí královský plat za to, že si na vlastní kůži vyzkouší několik matrací a o každé z nich napíše podrobnou recenzi, píše společnost na svém webu.

Za nenamáhavou práci firma slibuje budoucímu zaměstnanci 3000 dolarů, tedy zhruba 60 tisíc korun. Šípková Růženka, jak prodejce pozici nazývá, bude mít za úkol v průběhu dvou měsíců otestovat tři nejlépe hodnocené matrace. Ve svých recenzích pak musí zhodnotit kvalitu spánku, náladu po probuzení a pohodlí matrace. 

I přesto, že zaměstnání snů je pouze na dva měsíce, firma kromě finanční odměny nabízí pracovníkovi i jednu z testovaných matrací, kterou si sám vybere. Cena jedné z nich se podle prodejce pohybuje v hodnotě 1500 dolarů, v přepočtu asi 30 tisíc korun.

Firma od svého budoucího zaměstnance požaduje samostatnost, flexibilitu, zkušenost s psaním, dobré hodnotící schopnosti. Kandidát musí být také mimořádně dobrý ve spánku. „Naše Šípková Růženka musí být schopna spát sama a zajistit si ničím nerušený spánek,“ upozorňuje firma. Protože samotné testování bude probíhat přímo u pracovníka doma, musí mít dostatečný prostor, kde se dají tři matrace uskladnit.