Máte problém s usínáním nebo se v noci budíte a pak nemůžete znovu zabrat? Nespavosti se můžete podle odborníka zbavit jednou pro vždy. Stačí se naučit jednoduchý trik s nohama, píše magazín Lad Bible.

Základ k rychlému spánku je snadný. Rada, o které jste nikdy neslyšeli vás ale nejspíš překvapí. Hodinu před tím, než se odeberete do postele, byste totiž měli odpočívat.

James Wilson, který se zabývá technikami spánku a psychickým zdravím, tvrdí, že nezáleží na tom, kdy půjdete spát. Podstatné je, abyste svému tělu dovolili co nejdříve se utišit. Právě to je podle něj aspekt, který zlepšuje kvalitu spánku.

Lidem, kteří trpí nedostatkem spánku, radí vzít si láhev teplé vody a přiložit si ji k chodidlům. Změna vnitřní teploty je důležitou součástí kvalitního spánku. Lahev mírně zvýší vaši tělesnou teplotu, když se zpotíte, teplota zase klesne.

Pokles vnitřní teploty před spánkem je podstatnou součástí ničím nerušeného spánku. Funguje to tak, Jako byste svému tělu řekli, že už jste připraveni na spánek, což pomáhá relaxaci,“ vysvětluje Wilson.

Dopřát si horkou vanu nebo sprchu má před spaním stejný účinek. Dejte si ale pozor, abyste si lahví s horkou vodou neohřáli zbytečně i vaši postel.

@doctorhanson Can’t sleep? Try this! #insomnia #sleep #over40 #sleephack ♬ original sound – Josh Hanson

Odborník na akupunkturu doktor Josh Hanson se na TikToku pochlubil jiným trikem, který vám pomůže ke kvalitnímu spánku. Ve svém videu mluví o oblasti za uchem známé jako anmian. To v překladu znamená klidný spánek.

Hanson vysvětlil, že byste měli po daném místě kroužit prsty asi sto až dvěstěkrát, aby se uvolnil nervový systém.