Nehodu, kterou by většina z nás očekávala spíše v Austrálii, museli řešit policisté na Královéhradecku. Řidičce u obce Třebechovice pod Orebem totiž vběhl přímo pod kola auta klokan. Zvíře bohužel museli veterináři utratit, po jeho majiteli nyní policie pátrá.

„Dnes krátce po šesté hodině ranní policisté přijali oznámení, že na silnici I/11 v katastru obce Třebechovice pod Orebem, vběhl řidičce osobního auta do cesty klokan,“ prozradila ve středu mluvčí královéhradeckých policistů Iva Kormošová.

Žena, která mířila do Hradce Králové nedokázala na načekanou situaci reagovat a klokana srazila. „Vlivem střetu byl klokan odmrštěn do příkopu, kde zůstal ležet. U řidičky, která neutrpěla žádné zranění, policisté alkohol vyloučili dechovou zkouškou,“ uvedla policejní mluvčí.

Na místo následně dorazili pracovníci Záchranné stanice Českého svazu ochránců přírody (ČSOP), kteří si zraněného klokana převzali. Jeho zranění však byla vážná a musel být utracen.

„Na autě byla odhadnuta škoda na 20 tisíc a na klokanovi 10 tisíc korun. Policisté provedli v blízkém okolí šetření ohledně zjištění majitele klokana. To se jim bohužel do současné doby nepodařilo,“ vysvětlila Kormošová.

Policisté proto vyzvali majitele klokana nebo případné svědky, aby se na ně obrátili. „Ať se přihlásí na lince 158, nebo se dostaví přímo na dopravní inspektorát v Malšovicích,“ uzavřela policejní mluvčí.