Znáte ten pocit, když vám v hlavě celý den zní písnička, ale vy si nemůžete vzpomenout, jak se jmenuje nebo kdo ji zpívá? Díky novince od Googlu vám teď bude stačit zabroukat a aplikace vám ihned řekne, o jaký song jde.

Pamatujete si melodii, ale ať děláte, co děláte, název písničky si prostě nemůžete vybavit? Díky vylepšenému mobilnímu vyhledávači od Googlu už se tohohle nepříjemného pocitu můžete zbavit jednou provždy. Stačí kousek písničky jednoduše zabroukat nebo zapískat a Google vám okamžitě nabídne výběr písniček, které melodii odpovídají.

Po 10-15 vteřinách broukání náš systém použije algoritmus, který identifikuje potenciální shody písní. A nebojte se, nemusíte být excelentní zpěvák. Ukážeme vám nejpravděpodobnější možnosti založené na příslušné melodii. Poté si můžete vybrat nejlepší shodu a podívat se na informace o skladbě, umělci, prohlédnout si text, související videa nebo si pustit skladbu ve vaší oblíbené aplikaci,“ uvádí Google na oficiálním blogu.

Jak to celé funguje? Je to velmi jednoduché – v mobilu si otevřete aplikaci Google, klikněte na mikrofon a poté na tlačítko vyhledat skladbu nebo řekněte anglickou větu „what is that song“. Aplikace vás vyzve, abyste začali broukat, pískat nebo zpívat. Během několik vteřin se vám zobrazí výčet možných shod. Funkce poměrně bez problémů funguje pro rozpoznání zahraničních písní, s těmi českými zatím má trochu problém. Novinka funguje v aplikaci Google na telefonech se systémem Android i iOs.