To, co je pro nás samozřejmostí, je očividně pro Američany noční můrou. Na internetu koluje neuvěřitelné video z okresu Rowan County ve státě Kentucky. Z něj je patrné, že pochopení jízdy po kruhovém objezdu je pro některé řidiče nadlidský výkon.

Úřady se na jedné z křižovatek v Rowan County rozhodly vybudovat kruhový objezd. Zřejmě však nečekaly, co tím způsobí, píše Ladbible. Ze záběrů je patrné, že dopravní řešení je pro tamní řidiče velmi matoucí.

Auta totiž naprosto ignorují pravidlo, podle kterého se na kruhový objezd vjíždí a vyjíždí. Samotní řidiči se údajně netají tím, že jsou touto stavbou zklamáni. Raději by totiž viděli křižovatku, která v místě stála původně.

Společnost, která kruhový objezd vybudovala, video prý zveřejnila proto, aby si řidiči uvědomili, jak se má správně jezdit.

Úřady ve Spojených státech začaly s protlačováním kruhových objezdů kvůli bezpečnosti. Zejména v rušných oblastech je totiž považují za lepší řešení než je běžná křižovatka. Snaží se o to také na základě statistik, podle kterých v oblasti přetrvává velké množství nehod.

Dopravní řešení snížilo v USA nehodovost o 38 procent, podíl smrtelných nehod díky kruhových objezdům klesl dokonce až o 90 procent.