Americká country legenda, zpěvačka Dolly Parton, se pohoršila nad těmi, kteří odmítají očkování. „Neuvědomovala jsem si, že tady budou lidé, kteří se nebudou chtít očkovat,“ řekla v rozhovoru pro magazín Mic. Sama totiž k vývoji vakcíny přispěla.

Nejsem z těch, kteří by stáli uprostřed sporu. Když jsem poprvé darovala své peníze, abych tím pomohla, a dostala první dávku, myslela jsem si, že všichni čekali ve frontě, aby se nechali naočkovat,“ vysvětlila zpěvačka na otázku redakce, zda má nějaký vzkaz pro lidi, kteří stále nevěří vakcíně.

Neuvědomovala jsem si, že tady budou lidé, kteří se očkovat nechtějí, ať už z náboženský, zdravotních nebo osobních a jakýchkoli jiných důvodů,“ dodala.

Parton tvrdí, že není z těch, kteří by lidem říkali, co mají dělat. „Ale jsem ráda, že jsem toho byla součástí,“ řekla o tom, že pomohla financovat vývoj vakcíny a nechala se očkovat. „Ať už se necháte naočkovat, nebo ne, buďte opatrní,“ dodala.

A nemyslím si, že by někoho zabilo nosit roušku a udržovat sociální distanc, zvláště teď, když máme nové varianty viru všude okolo,“ pohoršila se zpěvačka.

Dolly Parton se kromě country hudby a občasného herectví, zajímá také filantropií. Díky své nadaci Dollywood Foundation pomohla vybrat 700 tisíc dolarů (15,3 milionů korun) pro oběti povodní v Tennessee a pomocí její knihovny Imagination Library darovala 170 milionů knih dětem.

V roce 2020 věnovala milion dolarů Vanderbiltově univerzitě, aby je využila na výzkum vakcíny Moderna.

Dolly Parton je milována napříč generacemi a sociálními skupinami. Podle magazínu Mic spojuje dobro i mezi lidmi, jejichž ideologie se výrazně liší. Stala se zastánkyní práv LGBTQ, podporuje zdravý feminismu, ale zároveň je věrná svým evangelickým a konzervativním fanouškům.