Televize Nova v pondělí ráno spustila zpravodajský kanál TN Live. Diváci se mohou těšit na aktuality, reportáže z terénu, přímé přenosy důležitých a zajímavých událostí, speciální magazíny a pořady. Chybět nebudou pochopitelně ani Televizní noviny. Novinka je k dispozici na zpravodajském webu TN.cz.

„TN LIVE nám otevírá nové možnosti, jak přinést divákům zpravodajství televize Nova ještě větší množství informací. Budeme živě sledovat dění v České republice a okamžitě na něj reagovat. Doplníme ho o komentáře odborníků, reakce politologů nebo analýzy. Sledovat budeme i počasí a mimořádné události. Síť našich zpravodajů po celé zemi nám to umožní. V rámci TN LIVE budeme nadále vysílat i oblíbené formáty TN.cz, jakými jsou Napřímo a Nastartujme Česko,“ přibližuje podobu vysílání ředitel zpravodajství a publicistiky Kamil Houska.

„Chystáme ale i další pořady vysílané živě, budeme se věnovat technologiím, vesmíru a dění ve Spojených státech amerických. Díky TN LIVE si nemusíte zprávy jenom číst, ale můžete je i vidět a slyšet,“ doplnil Houska. Diváci se mohou těšit na oblíbené tváře známé z televizních obrazovek, nebudou totiž chybět osvědčení moderátoři, redaktoři a reportéři.

Nové studio je podle televize technologickým unikátem na českém televizním a internetovém trhu. Je založené na novodobé NDI technologii, která umožňuje vysílat a přijímat jakýkoliv obrazový a zvukový signál v rámci celé sítě. Režie je připojena na všechny významné platformy video komunikačních nástrojů, jako jsou Skype, Teams, Zoom či IP telefon. Moderátoři se tak mohou snadno spojit s reportéry či zahájit vysílání v případě nenadálé události.

„Kromě těchto mobilních video platforem je studio TN LIVE připojeno také na satelitní trasy. Integrovaný software režie nabízí editaci a rychlé odbavení grafických materiálů v minimálním počtu obsluhy. Studio má obrovskou zobrazovací stěnu a 220 cm velký monitor flexibilně nastavitelný podle druhu pořadu, lze s ním otáčet a posunovat do stran. Dokonce lze překrýt matnou předstěnou. Kamery, které lze ovládat pomocí pár kliků z režie, si umí zapamatovat záběry, a dokonce i přejezdy. RGB osvětlení umí dotvořit jakýkoliv barevný nádech,“ vysvětluje televize.

Novinka odstartovala přesně rok od startu konkurenční zpravodajské televize CNN Prima News. V minulosti už televize Nova podobný stream provozovala, šlo o kanál Nova News spuštěný v roce 2012, který primárně recykloval pořady z televize, připomíná web Médiář. Aktuální novinka Nově umožní ve zpravodajství rychleji reagovat i v případě nenadálých událostí, redaktoři budou moci posílat do vysílání živé záběry, aniž by k tomu potřebovali celý štáb či přenosový vůz.