Osud někdy dokáže být hodně krutý. To je i případ malé Nikolky, které lékaři diagnostikovali vzácné a závažné epileptické onemocnění. Je zcela odkázána na péči rodičů a léčba je velmi nákladná.

Nikolka se narodila jako úplně zdravá holčička, všechno se ale změnilo, když jí bylo 15 měsíců. „Po prodělané viróze a horečkách dostala křeče, které se jevily jako febrilní, později epileptické. Byla několikrát hospitalizována na JIP ve fakultní nemocni Ostrava,“ popisuje tatínek Lukáš Hlaváč.

Ve čtyřech letech jí lékaři diagnostikovali velmi vzácnou a závažnou formu epilepsie – PCDH 19.  „Nikolka po větším záchvatu přestala úplně mluvit, je celodenně na plenkách, nemluví, sama se nenají,“ vyjmenovává otec. Kromě toho má také velmi opožděný psychomotorický vývoj, podle psycholožky je ve věku 2,5letého dítěte.

Děvčátko je tak zcela odkázáno na pomoc rodičů, především maminky. Před pandemií covidu docházela na čtyři hodiny denně do speciální školky, to ale teď kvůli obavě z nákazy není možné.

Rodiče přesto dělají, co je v jejich silách. Jedna z věcí, které pomáhají zlepšit Nikolčin zdravotní stav, je speciální SenzaErgo cvičení. Jde ale o drahou záležitost, a proto se rodiče rozhodli založit sbírku, která by mohla pomoct. Peníze od dárců by rodina použila také na lázeňské procedury, logopedii, muzikoterapii či hygienické prostředky. Přispět můžete na stránkách ZDE.