Pokladní v obchodním řetězci Lidl si opět polepší. Od března 2020 si při úvazku 40 hodin týdně přijdou na více než 28 tisíc korun hrubého. Po třech letech práce ve firmě se pak dostanou na částku 32 tisíc korun.

Jen pár dní poté, co zvyšování mezd oznámil Penny Market, se přidává také obchodní řetězec Lidl. Mzda prodavače(ky)/pokladní bude při úvazku 40 hodin týdně od března tohoto roku 28 571 korun, po třech letech se dostane na částku až 32 000 korun. Nová nástupní mzda v Praze, kde jsou specifické podmínky na trhu práce, bude při úvazku 40 hodin týdně 30 857 korun. Po třech letech v hlavním městě zaměstnanci dosáhnou na 34 286 korun.

Navýšení se týká také stávajících zaměstnanců. „Naše politika odměňování je konzistentní. V uplynulém roce  jsme nástupní mzdou ve výši 28 000 Kč za čtyřicetihodinový úvazek definovali výborné ohodnocení práce v našich prodejnách od samého základu. Dalším stupněm zvyšování mezd chceme ocenit věrnost a loajalitu. Naši zaměstnanci u nás v převážné většině pracují dlouhodobě. Jejich zkušenosti a znalosti stojí z velké míry za naším úspěchem a my jim tímto krokem chceme ukázat, že si jejich věrnosti vážíme,“ říká ke zvýšení mezd generální ředitel řetězce Lidl Pavel Stratil.

Firma zavádí také další benefity. Hodnotu stravenky zvyšuje z 80 na 100 korun a každý zaměstnanec dostane k využívání kartu MultiSport. Lidl podporuje ve zvýšené míře také zkrácené úvazky. Při úvazku 35 hodin týdně tak zaměstnanci dostanou nástupní mzdu 24 500 korun, nově dosáhnou po třetím roce práce na 27 500 korun.

„Kolegyně a kolegové v prodejnách, ale i logistických centrech mají náročnou práci. Díky kratším úvazkům tak mají více času na odpočinek, koníčky a rodinu, mnoho z nich vedle své práce studuje. Zkrácený úvazek za mzdu, kterou by jinde měli za úvazek plný, je pro ně motivací. Ta je pak odměnou i nám,” zdůvodňuje využívání kratších úvazků Stratil.