Je běžné, že po letech manželství už není vztah takový, jako býval na začátku. Počáteční vzrušení je dávno pryč a vy možná tak trochu upadáte do stereotypu. Pokud vám přijde, že vás váš protějšek už nedokáže ničím překvapit, je čas na změnu. Vrátit do vztahu jiskru přitom dokážete snadno – začněte spolu znovu randit.

Pokud vám připadá, že váš vztah po několika společných letech zevšedněl, na nic nečekejte a pokuste se si jej zpestřit. Naprosto jednoduchá aktivita, která může oživit váš partnerský vztah, je zavedení pravidelných randíček. Jak na to?

Udělejte si čas jeden na druhého. Vzpomeňte si, jak jste spolu začínali, co vás na vašem partnerovi tak zaujalo, pro které vlastnosti jste se do něj zamilovali. Na přípravě rande si dejte patřičně záležet stejně, jako jste to dělali na začátku vztahu.

Dámy by měly využít všechny ženské zbraně – obléct si něco opravdu svůdného, nezapomenout na sexy make-up, úpravu vlasů a vysoké podpatky. Pánové rozhodně zabodují, pokud zarezervují stůl v romantické restauraci, koupí lístky do kina či na divadelní představení, oháknou se, navoní a překvapí svou vyvolenou růží – to je samozřejmě v této době mírně komplikovanější. Kreativitě se však meze nekladou.

Užijte si tento čas na maximum, byť by to byly jen dvě hodiny. A jděte do toho opravdu celou duší – jako tehdy, když jste spolu byli krátce a chtěli jste toho druhého zaujmout a předvést se v tom nejlepším světle. Buďte tu jen vy dva pro sebe.

Připomeňte si veselé zážitky a milé trapasy z vašich začátků, smích totiž uvolňuje a sbližuje. Odložte roli mámy a táty, staňte se opět milenci. Držte se za ruce, svádějte jeden druhého, těšte se ze své blízkosti. Uvidíte, jak jsou tyhle chvilky v jiném prostředí i v jiných rolích příjemné. Pro prohloubení i oživení vztahu k nezaplacení. Brzy se z randíček stanou chvíle, na které se budete celý další měsíc těšit, a váš vztah dostane nový rozměr.

Autorem článku je profikouč Irena Houdková.