Pociťovala pálení očí a chtěla si od nepříjemnosti ulevit. Žena z amerického státu Michigan potmě hledala oční kapky, ty si však spletla s lepidlem na umělé nehty. Když si uvědomila, co udělala, bylo už pozdě. Zanedlouho poté, co si do oka nakapala lepidlo, se jí totiž slepila víčka a málem přišla o zrak. Zachránila ji věc, kterou denně používají miliony lidí.

Yacedrah Williamsová je vděčná za to, že její zrak nebyl trvale poškozen poté, co si do oka omylem nakapala lepidlo na nehty. Dle webu Live Science šla mladá žena spát s kontaktními čočkami, později se ovšem probudila a chtěla si čočky vyndat. Její oči ale během krátkého spánku vyschly, a proto se je Yacedrah rozhodla před odstraněním čoček zvlhčit za pomocí očních kapek. Sáhla pro ně tedy do své kabelky, kde se ale nacházelo také lepidlo na umělé nehty, které Yacedrah právě namísto kapek vytáhla.

Jaké chyby se dopustila, zjistila až ve chvíli, kdy kapka lepidla dopadla do jejího oka. „Rychle jsem se snažila lepidlo setřít. Slepilo mi to celé oko,” nechala se Yacedrah Williamsová slyšet pro web WXYZ. „Ihned jsem běžela zalepené oční víčko opláchnout studenou vodou a přitom se snažila oko rozlepit, ale nešlo to,” pokračovala ještě ve vyprávění hrůzného příběhu.

Přesto ale Yacedrah jednala přesně tak, jak měla. „Ať už se vám cokoliv dostane do oka, první věc, kterou musíte udělat, je oko vypláchnout. Dejte hlavu přímo pod vodovodní kohoutek nebo si do oka nalijte vodu z láhve,” komentoval případ George Williams, lékař z michiganské nemocnice. „Sice u toho uděláte pořádný nepořádek, ale také si možná zachráníte zrak,” dodal s tím, že Yacedrah zdaleka není prvním ani posledním člověkem, který si do oka omylem nalil lepidlo.

V nemocnici pak Yacedrah zaplavila obrovská úleva. Lékařům se podařilo její slepené oko znovu otevřít, a dokonce z něj vyndali i kontaktní čočku. Právě ta stojí za záchranou zraku mladé ženy. Díky ní se totiž lepidlo nedostalo na rohovku. Jediné, o co tedy Yacedrah přišla, jsou řasy. K jejich vytržení došlo při snaze lékařů zalepené oko otevřít.

Yacedrah Williamsová dodala, že už nikdy nebude nosit oční kapky a lepidlo společně v jedné kabelce. Dokonce prý už dost možná lepidlo na nehty nikdy v budoucnu nepoužije.