Na konci loňského roku fanoušky Ordinace v růžové zahradě zdrtila zpráva, že jejich oblíbený seriál letos na jaře skončí. Nakonec ale bude vše jinak. Příběhy lékařů z kamenické nemocnice budou pokračovat, oznámila televize Nova v úterý odpoledne v tiskové zprávě.

Ve čtvrtek 10. června Nova odvysílá televizní finále seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Nové díly pak už budou k dispozici na videoportálu Voyo. „Streamovací platformy jsou budoucností. Zejména poslední rok a půl jednoznačně ukázal, že jsou naprosto rovnocennou alternativou k vysílání lineární televize. To, že si Nova jako svou vlajkovou loď v tomto směru zvolila právě Ordinaci, je z mého pohledu logické,“ říká kreativní producentka seriálu Simona Matásková.

„Za téměř šestnáct let na televizních obrazovkách se stala kultem, který u nás nemá srovnání. Zájem ze strany fanoušků o nové příběhy z Kamenice je stále obrovský, a tak máme radost, že jim můžeme vyhovět a s víceméně stejným štábem i hereckým obsazením natáčet další příběhy Ordinace,” pokračuje Matásková.

Diváci se podle ní mohou na Voyo těšit na další dramata, nečekané zápletky, milostné propletence a staré známé i zcela nové hrdiny. „Chceme stále přinášet silné a po všech stránkách kvalitní příběhy z Kamenice, které uspokojí nejen stávající příznivce, ale na Voyo přitáhnou i nové publikum. Věřím, že nová éra Ordinace v tom nejlepším naváže na tu předchozí,“ doplnila kreativní producentka.

Televize Nova svým rozhodnutím reaguje na přání fanoušků populárního seriálu. „Po oznámení konce Ordinace přišla loni v listopadu vlna tsunami. Fanoušci plakali, sociální sítě seriálu byly okamžitě zaplaveny jejich prohlášeními, některá z nich byla velmi emotivní,“ prozradila televize.

První klapka seriálu padla 11. července 2005, do vysílání se Ordinace v růžové zahradě dostala se začátkem podzimní sezóny 6. září 2005. Na obrazovkách televize Nova tak příběhy z Kamenice vydržely už více než 15 let.