Rodiče jsou pro své děti schopni občas vybrat opravdu zvláštní jména. Jinak tomu není ani u celebrit. Například Elon Musk se zpěvačkou Grimes svého syna pojmenovali X Æ A-12. Herečka Gwyneth Paltrow zase pro dceru zvolila jméno světoznámé značky Apple. Některé země ale řekly dost a kreativním nápadům rodičů daly stopku. 

Francie zakázala jméno podle pomazánky

Francouzská vláda se rozhodla zakázat jméno Nutella poté, co rodiče museli přejmenovat svou dceru, protože se jí spolužáci ve škole posmívali. Původní jméno po slavné pomazánce nakonec nahradila – určitě běžnější – Ella. V zemi je zakázané také jméno Fraise, což v překladu znamená jahoda. To Francie zakázala proto, že podobně znějící slovo je použito ve francouzské slovní hříčce, jejíchž význam není zrovna slušný, popsal web Bright Side.

Mexiko zakázalo Terminátora

Kdo by nechtěl své dítě pojmenovat po známém filmu, který má miliony fanoušků. Mexické úřady se ale obávaly toho, že se jméno postavy Arnolda Schwarzeneggera rozšíří v obrovském počtu, a proto ho raději zakázaly.

Ikea ve Švédsku neprošla

Známý řetězec švédských obchodů z nábytkem zdá snad téměř každý. Úřady se ale obávaly lidské kreativity, a jméno Ikea raději v předstihu zakázaly. Vznikl dokonce zákon, kde je uvedeno, že rodiče nemohou své dítě pojmenovat tak, aby jeho nositeli hrozily v životě problémy.

Spor o Santa Clause

Legendární vánoční postavu milují asi všechny děti na světě, své příznivce má ale zřejmě i mezi rodiči. Robert William Handley z amerického Ohia miloval Santa Clause tak moc, že se rozhodl přejmenovat na Santa Robert Claus. Úřady mu ale nakonec tuto změny zakázaly, což muže vedlo k podání žaloby. Nakonec mu nezvyklé jméno bylo povoleno.

Německo zakázalo Pfefferminze

Německé úřady se rozhodly zamítnout žádost, ve které chtěli rodiče své děti pojmenovat Pfefferminze. Zdůvodnili to tím, že takové jméno by mohlo ve škole způsobit posměch. Stejně tak neprošlo ani jméno Stone (v překladu kámen), se kterým by se podle úřadů nemohlo dítě ztotožnit, protože jde o předmět a ne jméno.

Itálie bez pátku a modré

I vy se určitě těšíte na pátek, napadlo by vás ale takto pojmenovat své dítě? V Itálii jméno Verdi (v překladu pátek) zakázali, protože je podle úřadů směšné. Stejně tak italské úřady zakázaly jméno Blu (v překladu modrá). Podle nich se při takovém pojmenování nedá určitě pohlaví.

Dánsko zakázalo Pluta

Postava psa Pluta z populárního Mickey Mouse je opravdu ikonická. Některým se ale zalíbila natolik, že by takové jméno neváhali dát svým dětem. Dánské úřady proto zakročily a jméno daly na seznam zakázaných.

Čína bez symbolů

Čínští rodiče se pokoušeli pojmenovat své dítě @“. Údajně to odráželo jejich lásku k němu, protože v Čínštině se dá „zavináč“ přeložit jako „mám tě rád“. Jejích plán ale nevyšel, Čínské úřady používání symbolů jako jméno zakázaly.

Princeznou na Novém Zélandu nebudete

Který dcera není pro své rodiče princezna? Nový Zéland tohle jméno ale zakázal, protože jde o oficiální titul. Používat se rovněž nesmí ani pán, papež, král, královna a podobně.