Už je to více než rok, co se na trhu objevil PlayStation nové generace. Konzole však byly kritizovány pro jednotvárnost svého vzhledu, zpočátku se nabízely pouze v jednobarevném provedení. Naopak Xbox vsadil na limitované verze polepů. Sony ale nyní fanoušky na blogu potěšilo skvělou zprávou.

Před pár měsíci představila firma dvě nové barvy ovladačů DualSence, konkrétně Cosmic Red a Midnight Black. Staly se hitem i přesto, že si je musí hráči dokoupit a nedají se objednat společně s novou konzolí. Nyní se k nim přidají další barvy, a to Nova Pink, Starlight Blue a Galactic Purple.

Podle blogu PlayStation zvolili výrobci vesmírné barvy a vytvořili z nich Galaxy Collection. Do prodeje se dostanou už v lednu příštího roku a k mání budou i v České republice. Očekává se, že budou stát stejně, jako základní bílý ovladač.

Kromě ovladače DualSense si hráči mohou nově vybrat i barevný kryt samotné konzole. Barvy odpovídají ovladačům. Důležité je však zmínit, že konzole v těchto barevných kombinacích ke koupi nebudou, v prodeji budou totiž pouze kryty, které si na své konzoli musí každý vyměnit sám.

Skvělou zprávou je také to, že kryty pasují jak na digitální verzi PS5, tak i na tu s Blu-ray mechanikou. Je už tak pouze na hráčích, kterou konzoli si zvolí a jakou barvu krytu si vyberou. Na asijský trh se kryty dostanou už v první polovině roku 2022, ve zbytku světa se ale mají objevit nejdříve na podzim. Cena zatím jasná není, očekává se však někde pod hranicí 1300 korun.