Vánoce se nezadržitelně blíží a mnoho z nás už jistě vyrazilo na nákup dárků pro své nejbližší. Nejpozději na Štědrý den se pak nevyhneme jejich balení. Pokud je pro vás představa balícího papíru a stužky noční můrou, není třeba se stresovat. Je to totiž jednodušší než se zdá. Dokazují to návody TikTokerky Natashy, která ukázala, jak se vypořádat s netradičně tvarovanými dárky. 

Dárky svým milovaným pořizujeme v průběhu celého roku, ať už na narozeniny, svátky, tak na různá výročí a významné dny, nebo prostě jen tak. Na Štědrý den jich ale nepochybně rozdáme nejvíc za celý rok.

Ti, kdo tvrdí, že mají obě ruce levé, si většinou vystačí jen s dárkovou taškou. Není to ale trošku škoda? Zabalit dárky totiž zvládne opravdu každý. Opravdovou výzvou však je netradiční tvar, ať už je to koule nebo válec. Tady se jistě zapotí i každá zručná maminka. Influencerka Natasha však ukázala, že i zvláštní tvary lze snadno zabalit.

Válcovité dárky

Natasha ve svém příspěvku ukazuje, jak zabalit plechovku čokoládových pralinek, stejný tvar obalu však můžou mít i sušenky, nebo krabice od klobouku – což si přiznejme, je trochu cennější dárek.

Začněte tím, že kouskem provázku změříte obvod plechovky a následně vzdálenost od středu víka přes okraj ke středu dna. Tím získáte délku a šířku balícího papíru, který vám na zabalení bude stačit, počítejte ale s drobnou rezervou.

Postavte plechovku bokem na střižený balící papír, ten kolem ní pak obtočte a přilepte lepící páskou. Pak postupně skládejte papír do středu kružnice tak, aby se krásně nařasil a na konci znova připevněte páskou. Opakujte na druhé straně.

@effectivespaces

Wrapping a round tin #wrappinggifts #present #gift #LearnOnTikTok #TikTokPartner

♬ Jingle Bell Rock – Bobby Helms

Květina v květináči

V dalším videu ukazuje Natasha, jak zabalit rostlinu v květináči. Ustřihněte si kousek balícího papíru, látky nebo dekorativního papírového ubrousku. Do jeho středu položte květináč a zvedněte jeden cíp tak, by těsně doléhal na květináč. Postupně nařaste papír tak, abyste květináč zabalili celý. Poté papír svažte stužkou v místě, kde rostlina vylézá ze substrátu

@effectivespaces

Wrapping a pot plant, I’ve just reused a piece of material and a little bit of tissue paper #wrappinggifts #fyp #xybca #LearnOnTikTok #TikTokPartner

♬ Accidentally in Love – KiD RAiN

Plyšák

Tohle je skutečná výzva. Nejprve si složte velký kus balícího papíru tak, aby se oba konce setkaly uprostřed, samozřejmě s mírným přesahem a zajistěte páskou alespoň na dvou místech.

Pak přeložte kus papíru na spodní straně, dalším přeložením pak vytvoříte základ pro budoucí dno balíčku. To znova přelepte páskou. Do vzniklého pytlíku vložte plyšáka a k jeho konci přiložte natřikrát přeložený proužek balícího papíru, společně s ním několikrát přeložte a s proužku vytvořte pomocí lepící pásky ouško jako na tašce.

@effectivespaces

How to wrap a cuddly toy #wrappinggifts #TikTokPartner #LearnOnTikTok

♬ original sound – Effective Spaces

Míč

Začněte obdobně jako u plyšáka – složte si balícího papíru tak, aby se obě hrany potkaly uprostřed, přelepte páskou. Pak konec dvakrát třikrát přehněte a přilepte. Vložte míč, balónek či jiný kulatý dárek a druhý konec přeložte stejně, abyste vytvořili jehlan.

@effectivespaces

Reply to @zvrk_i_njena_esencija how is this? #wrappinggifts #christmas #fyp #foryou

♬ You Spin Me Round – Reflections