Opravdu nechutný obsah objevila žena v konzervě jahod, který si donesla z obchodu. Se svým nepříjemným zážitkem se okamžitě podělila na sociální síti. Při pohledu na fotky si určitě někteří milovníci oblíbeného ovoce raději nechají zajít chuť. 

„Dobrý den, posílám vám foto jahod značky Giana, po otevření jsem skoro oněměla,“ napsala žena ze Slovenska ke své fotografii, kterou sdílela na facebookové stránce Nekrmte nás odpadem. Řeč je o jahodovém kompotu ve sladkém nálevu.

Obsah konzervy vylitý do talíře opravdu připomíná kde co, jen ne očekávané ovoce. „To není guláš?“ ptala se Luba, která příspěvek ženy komentovala. „Z dálky to vypadá jako čínská ostrá kyselá polévka,“ zavtipkoval Marko. „Vypadá to jako držková,“ dodala Lenka.

V komentářích pod příspěvkem se následně objevil snímek od paní Martiny. „Připojuji se,“ vzkázala. Její fotografie zachytává podobně nechtěný obsah totožného výrobku.

U našich východních sousedů má však výrobce mnohem větší problém. Slovenská Státní veterinární a potravinová správa (ŠVPS SR) při kontrole jahodového kompotu objevila přítomnost syntetického barviva E 124 – Ponceau 4R/košenilová červeň. To se podle veterinární správy nesmí v podobném druhu potravin používat.

Výrobek proto nařídili na Slovensku stáhnout z trhu. Konkrétně šlo o šarži PRO: 2019/04/12, 3400/01038 620, země původu: Čína, distributor: Goral spol. s.r.o., 913 11 Veľké Bierovce 276. Informace, že by se problémový výrobek prodával také v Česku, se neobjevila.